Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w październiku 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.11.2014
Częstotliwość wydania: Miesięczna

W październiku br. dynamika w podstawowych obszarach gospodarki nie odbiegała istotnie od obserwowanej w III kwartale br. Tempo wzrostu produkcji sprzedanej przemysłu w skali roku było wolniejsze niż przed miesiącem., zbliżone do notowanego w okresie lipiec–wrzesień br. Produkcja budowlano-montażowa, po wzroście przed miesiącem, ponownie ukształtowała się na poziomie niższym niż przed rokiem. Sprzedaż usług w transporcie wzrosła w podobnym tempie jak w III kwartale br.; umocniła się dynamika sprzedaży detalicznej.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czwartym miesiącu z kolei obniżyły się w skali roku, korzystnie wpływając na siłę nabywczą przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw oraz świadczeń emerytalno-rentowych. Na rynku pracy utrzymał się niewielki wzrost zatrudnienia i spadek bezrobocia.

Wyniki finansowe uzyskane w okresie styczeń-wrzesień br. przez badane przedsiębiorstwa były lepsze niż w analogicznym okresie ub. roku; wyraźnie poprawiła się aktywność inwestycyjna przedsiębiorstw.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter