Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pomoc społeczna i opieka nad dzieckiem i rodziną w 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.09.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Podstawowe informacje charakteryzujące zakłady stacjonarne pomocy społecznej. Wybrane dane o beneficjentach oraz kwotach świadczeń pieniężnych i niepieniężnych pomocy społecznej przyznanych na podstawie decyzji. Dane z zakresu świadczeń na rzecz rodziny. Wydatki z budżetu państwa i budżetów samorządów terytorialnych na pomoc społeczną i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej. Podstawowe informacje charakteryzujące placówki wsparcia dziennego, instytucjonalną pieczę zastępczą (placówki opiekuńczo-wychowawcze, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne, interwencyjne ośrodki preadopcyjne) oraz rodzinną pieczę zastępczą (rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka). Podstawowe dane na temat adopcji, Karty Dużej Rodziny, świadczenia wychowawczego. Wybrane dane na temat opieki sprawowanej nad dzieckiem do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych, dziennych opiekunach i nianiach.

Przekroje: województwa, podregiony i powiaty, dla informacji o beneficjentach pomocy społecznej oraz wydatkach - dane wg województw, dla informacji o świadczeniach rodzinnych - dane na Polskę ogółem.
Do góry

Newsletter