Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność przedsiębiorstw leasingowych w 2019 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.06.2020

Badaniem objęte zostały 83 przedsiębiorstwa prowadzące w 2019 r. działalność leasingową. Badane przedsiębiorstwa w ciągu całego 2019 r. zawarły 609 tys. nowych umów leasingu na 719 tys. środków/przedmiotów oddanych w leasing.


Badane podmioty (leasingodawcy) były reprezentowane przez spółki kapitałowe: 55 to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, 26 to spółki akcyjne, a 2 o innej formie prawnej. W 18 przedsiębiorstwach działalność leasingowa była jedynym rodzajem działalności, w 39 przedsiębiorstwach dominującym, a w 26 przedsiębiorstwach ubocznym rodzajem działalności.

Do grup kapitałowych należało 66 przedsiębiorstw z badanej zbiorowości przedsiębiorstw leasingowych, w tym 53 było jednostkami zależnymi, 8 dominującymi, a 5 jednostkami dominującymi i zależnymi jednocześnie.

Według stanu na koniec 2019 r. w badanych podmiotach pracowało 10,0 tys. osób zajmujących się leasingiem, w tym 7,7 tys. osób na podstawie umowy o pracę, 755 osób na podstawie umowy zlecenia, agencyjnej i umowy o dzieło. W firmach tych pracowało również 1,6 tys. osób działających na własny rachunek zgodnie z ustawą o działalności gospodarczej. 

Sieć dystrybucji produktów leasingowych tworzyło 2,2 tys. oddziałów i autoryzowanych przedstawicielstw.


Do góry

Newsletter