Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźniki cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej za drugi kwartał 2022 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.09.2022

W 2 kwartale 2022 r. ceny producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej w stosunku do poprzedniego kwartału wzrosły o 2,5%. W porównaniu do 2 kwartału 2021 r. wzrosły o 6,8%.

W 2 kwartale 2022 r. wzrost cen w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowano we wszystkich badanych rodzajach usług związanych z obsługą działalności gospodarczej. Największy wzrost wystąpił w przypadku usług organizatorów turystyki, pośredników i agentów turystycznych oraz pozostałej działalności usługowej w zakresie rezerwacji i działalności z nią związanych, tj. o 10,9% (największy udział w tym wzroście miał wzrost cen usług organizatorów turystyki). W dalszej kolejności wzrosły ceny usług wynajmu i dzierżawy, gdzie odnotowano wzrost o 3,4% (najbardziej wzrosły ceny wynajmu i dzierżawy samochodów osobowych) oraz ceny usług w działalności wydawniczej – wzrost o 3,0% (m.in. istotny wzrost cen usług wydawania gazet, czasopism oraz oprogramowania). W najmniejszym stopniu wzrosły ceny usług reklamy, badania rynku i opinii publicznej (o 1,4%), działalności usługowej związanej z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleni (o 1,2%) oraz usług w działalności detektywistycznej i ochroniarskiej (o 0,3%).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter