Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźniki cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej za pierwszy kwartał 2024 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.06.2024

W 1 kwartale 2024 r. ceny producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej w stosunku do poprzedniego kwartału wzrosły o 2,4%. W porównaniu do 1 kwartału 2023 r. wzrosły o 5,5%.

W 1 kwartale 2024 r. największy wzrost cen w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowano w przypadku usług w działalności detektywistycznej i ochroniarskiej, tj. o 10,4%. W dalszej kolejności wzrost cen wystąpił w działalności usługowej związanej z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleni (o 5,7%) oraz w działalności związanej z zatrudnieniem (o 4,2%). Wzrosty cen powyżej 3% odnotowano natomiast w działalności związanej z obsługą rynku nieruchomości (o 3,8%) oraz w usługach reklamy, badania rynku i opinii publicznej (o 3,6%). Najmniejsze wzrosty cen wystąpiły w przypadku usług w działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalności powiązanej (o 0,9%) oraz w usługach doradztwa związanego z zarządzaniem (o 1,0%).

Archiwum

Do góry

Newsletter