Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Usługi biznesowe w 2020 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.09.2022

W 2020 r. wartość obrotów przedsiębiorstw prowadzących działalności związane z obsługą działalności gospodarczej wyniosła 452,2 mld zł. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano wzrost wartości obrotów przy jednoczesnym wzroście liczby przedsiębiorstw i pracujących ogółem. 

W analizowanym roku na rynku krajowym funkcjonowało ponad 580 tys. przedsiębiorstw, które w ramach swojej podstawowej działalności świadczyły usługi biznesowe. Podmioty te stanowiły 28,1% (wzrost o 0,4 p. proc. w porównaniu z rokiem poprzednim) z ponad 2,0 mln przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą. W porównaniu z rokiem poprzednim liczba przedsiębiorstw świadczących usługi biznesowe zwiększyła się o 3,7%, podczas gdy liczba przedsiębiorstw niefinansowych prowadzących działalność gospodarczą ogółem wzrosła o 2,2%.

Do góry

Newsletter