Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Usługi biznesowe w 2016 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
17.09.2018

Wartość obrotów przedsiębiorstw prowadzących działalności związane z obsługą działalności gospodarczej wyniosła 308,8 mld zł. W porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano wzrost wartości obrotów przy jednoczesnym wzroście liczby przedsiębiorstw i pracujących ogółem.


W analizowanym roku na rynku krajowym funkcjonowało ponad 444 tys. przedsiębiorstw, które w ramach swojej podstawowej działalności świadczyły usługi biznesowe. Podmioty te stanowiły 26,2% z prawie 1,7 mln przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą. W porównaniu z rokiem poprzednim liczba przedsiębiorstw świadczących usługi biznesowe zwiększyła się o 11,4%, podczas gdy liczba przedsiębiorstw niefinansowych prowadzących działalność gospodarczą ogółem wzrosła o 5,5%.

W 2016 r. w sektorze przedsiębiorstw świadczących w ramach swojej podstawowej działalności usługi biznesowe pracowało ponad 1,5 mln osób, co stanowiło 17,3% pracujących w przedsiębiorstwach niefinansowych ogółem. W stosunku do roku poprzedniego liczba pracujących w tym sektorze wzrosła o 7,8%, wobec wzrostu liczby pracujących w niefinansowych przedsiębiorstwach ogółem o 4,1%.

 

Do góry

Newsletter