Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Usługi biznesowe w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
20.09.2017

Celem niniejszego opracowania jest zaprezentowanie informacji dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstw, które w 2015 r. jako swoją podstawową działalność, deklarowały świadczenie usług biznesowych, tj. usług związanych z obsługą działalności gospodarczej.

W ramach badań prowadzonych przez polską statystykę publiczną do usług biznesowych zaliczane są następujące działalności usługowe wg Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007):
- z sekcji J Informacja i komunikacja: działalność wydawnicza (58), działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana (62), przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność; działalność portali internetowych (63.1);
- sekcja L Działalność związana z obsługą rynku nieruchomości (68);
- z sekcji M Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna: działalność prawnicza, rachunkowo-księgowa i doradztwo podatkowe (69), doradztwo związane z zarządzaniem (70.2), działalność w zakresie architektury i inżynierii, badania i analizy techniczne (71), reklama, badanie rynku i opinii publicznej (73), pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (74);
- z sekcji N Działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca: działalność związana z zatrudnieniem (78), działalność detektywistyczna i ochroniarska (80), działalność usługowa związana z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleni (81), działalność związana z administracyjną obsługą biura i pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej (82).

Do góry

Newsletter