Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

22
lut

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - luty 2021 roku

W lutym br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki utrzymuje się na zbliżonym poziomie lub jest lepszy niż w styczniu br. Na dodatnim poziomie kształtuje się on tylko w sekcji informacja i komunikacja. Najbardziej pesymistyczne oceny koniunktury zgłaszają podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia, choć jednocześnie te jednostki odnotowują największą poprawę koniunktury w stosunku do stycznia br. W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę składowych „prognostycznych”, a w przypadku składowych „diagnostycznych” – pogorszenie lub brak zmian.
Czytaj dalej
22
lut

Ceny produktów rolnych w styczniu 2021 roku

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych1 wzrosły w styczniu 2021 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego o 0,3%, były natomiast niższe w porównaniu ze styczniem 2020 r. o 3,6%.
Czytaj dalej
22
lut

Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych (grudzień 2020 r.)

Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych.
Czytaj dalej
22
lut

Turyści w bazie noclegowej. Grudzień 2020 roku

Turyści krajowi i zagraniczni korzystający z bazy noclegowej w 2020 roku i udzielone im noclegi w turystycznych obiektach noclegowych posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych.
Czytaj dalej
22
lut

Zgony według przyczyn za I półrocze 2020 roku - dane wstępne

Zestawienie tabelaryczne prezentujące wstępne dane o zgonach według klas przyczyn zgonów i wieku osób zmarłych oraz podziału na miasto i wieś.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

22
lut

Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w m.st. Warszawie. Stan na koniec 2020 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W końcu 2020 r. zarejestrowanych było 475287 podmiotów gospodarki narodowej, tj. o 4,2% więcej niż rok wcześniej. W ogólnej liczbie podmiotów dominowały osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą (55,2%). Najwięcej podmiotów (19,5%) zajmowało się działalnością profesjonalną, naukową i techniczną, jednak największy wzrost w stosunku do 2019 r. nastąpił w sekcji informacja i komunikacja (o 7,8%).
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter