Menu
Lipiec 2019
Publikacje GUS
19
lip
Ceny produktów rolnych w czerwcu 2019 roku
Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca rzeźnego: wołowego, wieprzowego i drobiowego oraz mleka krowie-go, spadły w czerwcu 2019 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 1,5%), natomiast wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (o 6,9%).
Czytaj dalej
19
lip
Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych (maj 2019 r.)
Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych.
Czytaj dalej
19
lip
Dynamika sprzedaży detalicznej w czerwcu 2019 roku
Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu 2019 r.
była wyższa niż przed rokiem o 3,7% (wobec wzrostu
o 8,2% w czerwcu 2018 r.). W porównaniu z majem 2019 r.
miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 1,6%.
Czytaj dalej
19
lip
Współpraca organizacji non-profit z innymi podmiotami w 2017 roku
Syntetyczna publikacja opisująca wyniki badania stowarzyszeń i podobnych organizacji społecznych, fundacji, społecznych podmiotów wyznaniowych oraz organizacji samorządu gospodarczego i zawodowego dotyczące współpracy organizacji non-profit z instytucjami publicznymi, przedsiębiorstwami oraz współpracy wewnątrzsektorowej.
Czytaj dalej
Publikacje urzędów statystycznych
19
lip
Funkcjonowanie pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2018 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
W województwie mazowieckim zmniejszyła się liczba rodzin rodzinnej pieczy zastępczej oraz przebywających w nich dzieci. Zwiększyła się liczba placówek opiekuńczo-wychowawczych, a zmniejszyła liczba wychowanków. Więcej było również placówek wsparcia dziennego i korzystających z nich osób. Wzrosła liczba zakładów stacjonarnych pomocy społecznej i ich mieszkańców.
Czytaj dalej
19
lip
Przestrzenne rozmieszczenie podmiotów gospodarki narodowej w Warszawie
Urząd Statystyczny w Warszawie
Podmioty gospodarki narodowej w Warszawie mają niebagatelny wpływ na wypracowywany produkt krajowy brutto i inne najważniejsze wskaźniki ekonomiczne. Świadczą również o potencjale endogenicznym i bazie ekonomicznej stolicy. Rozmieszczenie podmiotów, jako miejsc pracy setek tysięcy ludzi, decyduje o kierunkach i wielkości przemieszczeń mieszkańców. Obszary o wysokiej koncentracji mogą świadczyć o dogodnych warunkach dla lokalizacji działalności gospodarczej, ale sygnalizują potencjalne problemy z komunikacją, miejscami parkingowymi, kongestią i jakością przestrzeni publicznych. Wszystkie te przesłanki wskazują na potrzebę badań i analiz miejsc działalności firm i instytucji w przestrzeni stolicy.
Czytaj dalej