Menu
Sierpień 2019
Publikacje GUS
14
sier
Obroty towarowe handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-czerwiec 2019 roku
Obroty towarowe handlu zagranicznego w okresie styczeń-czerwiec br. wyniosły w cenach bieżących 495,0 mld PLN w eksporcie oraz 495,8 mld PLN w imporcie. Ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 0,8 mld PLN, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego wyniosło minus 7,9 mld PLN. W porównaniu ze styczniem–czerwcem 2018 roku eksport wzrósł o 6,6%, a import o 5,0%.
Czytaj dalej
14
sier
Szybki szacunek produktu krajowego brutto za drugi kwartał 2019 roku
Według szybkiego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w II kwartale 2019 roku był realnie wyższy o 4,4% rok do roku, wobec 5,3% w analogicznym okresie 2018 r.
Czytaj dalej
14
sier
Wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 roku
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. utrzymały się przeciętnie na poziomie zbliżonym do zanotowanego przed miesiącem (przy wzroście cen usług – o 0,6% i spadku cen towarów – o 0,2%). W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,9% (w tym usług – o 4,2% i towarów – o 2,4%).
Czytaj dalej
14
sier
Regiony Polski 2019
Folder zawierający charakterystykę zjawisk społeczno-gospodarczych w przekrojach terytorialnych, tempo zmian w ostatnich latach oraz relacje w stosunku do przeciętnych wielkości dla kraju. Wybrane kategorie ekonomiczne przedstawiane w ujęciu dynamicznym.
Czytaj dalej
14
sier
Komunikat w sprawie wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 roku
Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. w stosunku do czerwca 2019 r. wyniósł 100,0 (ceny pozostały na takim samym poziomie).
Czytaj dalej
Publikacje urzędów statystycznych
14
sier
Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie mazowieckim w 2018 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
Celem publikacji jest zaprezentowanie zmian ilościowych i jakościowych w stanie i strukturze populacji, a także dotyczących takich zjawisk demograficznych, jak: małżeństwa, separacje, rozwody, urodzenia, zgony, migracje ludności, które dają możliwość zdiagnozowania sytuacji demograficznej województwa mazowieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk, które zarejestrowano w 2018 roku. Ponadto umożliwiają dokonanie analiz w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, np. dane o ludności według edukacyjnych i ekonomicznych grup wieku pozwalają określić oddziaływanie czynnika demograficznego na przyszłą sytuację w szkolnictwie, na rynku pracy oraz w sferze świadczeń emerytalno-rentowych.
Czytaj dalej