Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

Brak publikacji.

Publikacje urzędów statystycznych

2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie podlaskim, część II

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Według ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020, w porównaniu z wynikami uzyskanymi w PSR 2010, w województwie podlaskim zmniejszyła się o 9,8% liczba gospodarstw rolnych stosujących nawożenie mineralne, natomiast ponad 2-krotnie wzrosła liczba gospodarstw wykorzystujących nawozy wapniowe.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie pomorskim - część 2

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Według wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (PSR 2020) odnotowano wzrost zużycia zarówno nawozów mineralnych, jak i wapniowych oraz spadek zużycia nawozów naturalnych. Zmniejszyła się natomiast liczba gospodarstw rolnych, w których końcowa produkcja rolnicza przeznaczona była na sprzedaż oraz głównie (w tym wyłącznie) na samozaopatrzenie.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie świętokrzyskim część II

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podsumowanie wyników PSR 2020 w zakresie podstawowych informacji dotyczących stanowisk w budynkach inwentarskich dla bydła, świń i drobiu (kur niosek), budynków i budowli gospodarczych, nawożenia nawozami mineralnymi i naturalnymi oraz przeznaczenia końcowej produkcji rolniczej.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie warmińsko-mazurskim – część II

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie warmińsko-mazurskim – część II
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie opolskim – część II

Urząd Statystyczny w Opolu

Według ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r. obory posiadało 2,5 tys. gospodarstw rolnych, chlewnie 2,3 tys., a kurniki 1,5 tys. W budynkach inwentarskich było 144,9 tys. szt. stanowisk dla bydła, 394,4 tys. szt. dla świń oraz 1184,3 tys. szt. dla kur niosek. W porównaniu z danymi uzyskanymi w Powszechnym Spisie Rolnym w 2010 r. odnotowano wzrost zużycia nawozów mineralnych i wapniowych.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 - wyniki ostateczne w województwie wielkopolskim – część II

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Według ostatecznych wyników PSR 2020 wielkopolskie, przodujące w hodowli zwierząt gospodarskich, zajmowało czołowe pozycje pod względem liczby i wielkości specjalistycznych budynków inwentarskich. W regionie wykazano m.in. najwięcej chlewni w kraju. Dominację w uprawie głównych ziemiopłodów potwierdził stan infrastruktury przeznaczonej do ich przechowywania i magazynowania. Wielkopolskie dysponowało m.in. maksymalną w kraju liczbą silosów zbożowych i paszowych oraz największą pojemnością kopców ziemnych i technicznych z napowietrzaniem. W stosunku do poprzedniego spisu odnotowano wzrost zużycia nawozów mineralnych (NPK), a także wapna nawozowego.
Czytaj dalej
2
wrz

Rolnictwo w województwie zachodniopomorskim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Podstawowe informacje dotyczące użytkowania gruntów, produkcji roślinnej (powierzchnia upraw, plony, zbiory) i produkcji zwierzęcej, skupu i cen produktów rolnych oraz inne dane charakteryzujące sytuację w rolnictwie.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie zachodniopomorskim - część II

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Według ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r. zmniejszyła się liczba użytkowników gospodarstw rolnych stosujących nawożenie mineralne o 8,3%, Zmniejszyło się również zużycie nawozów NPK w czystym składniku na 1 ha UR o 8,4%, ale odnotowano wzrost zużycia nawozów wapniowych o 57,1%. Wyniki PSR w 2020 r. wykazały zmniejszenie liczby gospodarstw stosujących nawozy pochodzenia zwierzęcego. Blisko 70% gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego prowadziło sprzedaż wytworzonej końcowej produkcji rolniczej, a blisko 10% produkowało głównie (w tym wyłącznie) na samozaopatrzenie.
Czytaj dalej
2
wrz

Powszechny Spis Rolny 2020 – wyniki ostateczne w województwie mazowieckim część II

Urząd Statystyczny w Warszawie

Według ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wzrosło zużycie nawozów mineralnych oraz wapniowych w przeliczeniu na czysty składnik w porównaniu z PSR 2010. Wyniki PSR 2020 wykazały, że specjalistyczne budynki inwentarskie znajdowały się prawie w co 4 gospodarstwie rolnym, a ponad ¾ gospodarstw indywidualnych sprzedawało wytworzone produkty rolne.
Czytaj dalej
2
wrz

PSR 2020 - wyniki ostateczne w województwie lubuskim - część II

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

PSR 2020 - wyniki ostateczne w województwie lubuskim
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter