Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przewozy ładunków i pasażerów w 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.05.2015

W 2014 r. wszystkimi rodzajami transportu przewieziono 1840,0 mln ton ładunków, tj. o 0,4% mniej niż przed rokiem. Wykonana praca przewozowa wyniosła 349,6 mld tonokilometrów i była większa o 0,5% niż w 2013 r. Spadek przewozów ładunków zanotowano w transporcie kolejowym, samochodowym, rurociągowym i morskim, natomiast wzrost w transporcie wodnym śródlądowym i lotniczym. Praca przewozowa wzrosła w transporcie samochodowym, rurociągowym, wodnym śródlądowym i lotniczym, a zmniejszyła się w transporcie kolejowym i morskim.

W 2014 r. środkami transportu publicznego1 przewieziono 709,5 mln pasażerów, tj. o 4,1% mniej niż przed rokiem. Mniejsze były przewozy w transporcie samochodowym i kolejowym, wzrosły natomiast przewozy pasażerów transportem wodnym śródlądowym, lotniczym i morskim. Praca przewozowa wykonana przy przewozie pasażerów wyniosła 51,6 mld pasażerokilometrów i była o 3,0% większa niż przed rokiem.


_________________________________

1 Bez przedsiębiorstw komunikacji miejskiej.

Do góry

Newsletter