Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przewozy ładunków i pasażerów w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.06.2014

W 2013 r. wszystkimi rodzajami transportu przewieziono 1848,3 mln ton ładunków, tj. o 3,3% więcej niż przed rokiem. Wykonana praca przewozowa wyniosła 347,9 mld tonokilometrów i była większa o 6,8% niż w 2012 r. Wzrost  przewozów ładunków zanotowano w transporcie samochodowym oraz w transporcie kolejowym i wodnym śródlądowym, natomiast spadek w transporcie lotniczym, morskim i rurociągowym. Praca przewozowa  wzrosła w transporcie samochodowym oraz kolejowym, natomiast w pozostałych rodzajach transportu zmniejszyła się.

W 2013 r. środkami transportu publicznego1 przewieziono 747,3 mln pasażerów, tj. o 4,2% mniej niż przed rokiem. Mniejsze były przewozy w transporcie samochodowym, kolejowym i morskim, wzrosły natomiast przewozy pasażerów transportem lotniczym i wodnym śródlądowym. Praca przewozowa wykonana przy przewozie pasażerów wyniosła       50,6 mld pasażerokilometrów i była o 1,5% większa niż przed rokiem.

Do góry

Newsletter