Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dynamika produkcji budowlano-montażowej w marcu 2020 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.04.2020

Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób w marcu br. była wyższa o 3,7% w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (przed rokiem wzrost o 10,8%) oraz o 25,0% w stosunku do lutego 2020 roku (przed rokiem wzrost o 27,2%).

W stosunku do marca ub. roku zwiększenie wartości produkcji budowlano-montażowej zaobserwowano dla jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 10,8%) oraz zajmujących się budową budynków (o 2,9%). Wartość produkcji budowlano-montażowej była mniejsza w jednostkach realizujących budowę obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 0,4%).

W porównaniu z lutym 2020 roku zwiększenie wartości robót zanotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 39,7%, w przedsiębiorstwach wykonujących roboty specjalistyczne o 19,8%, a realizujących roboty związane z budową budynków o 16,3%.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter