Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zgony według tygodni

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.07.2020

Uprzejmie informujemy, że od lipca br. dostępne są na stronie internetowej Eurostatu dane o zgonach w Polsce według tygodni (Weekly deaths).

Dane te są opracowywane przez Główny Urząd Statystyczny i przekazywane do Eurostatu. Zachęcamy do odwiedzenia bazy Eurostatu, która gromadzi dane o zgonach z krajów UE. Tym samym analiza statystyki zgonów może być prowadzona przez Państwa w szerszym kontekście.

https://ec.europa.eu/eurostat/web/population-demography-migration-projections/data/database?node_code=demomwk


Dane zostały opracowane zgodnie z przedstawionymi przez Eurostat rekomendacjami, uwzględniając najbardziej szczegółowe poziomy agregacji, tj. płeć, 5-letnie grupy wieku, podregiony (NUTS-3) zgodnie z NUTS2016 oraz tygodnie zdarzenia. Zbiory zawierają informacje tylko o mieszkańcach Polski.

Dostępny szereg czasowy zawiera informacje od 2000 roku. Dane są aktualizowane w cyklach miesięcznych, ok. 15 dnia każdego miesiąca. Dane za lata 2000-2019 są danymi ostatecznymi i nie będą ulegały zmianie, natomiast dane bieżące - za 2020 rok -  mają status danych wstępnych (p – provisional) i będą co miesiąc aktualizowane oraz uzupełniane o kolejne tygodnie.

Uwaga! Dane według podregionów zostały opracowane według miejsca zamieszkania osoby zmarłej. Dane według tygodni zostały opracowane zgodnie z ISO8601. Oznacza to, że pierwszy tydzień roku może zawierać dni z poprzedniego roku, a tydzień ostatni – dni z następnego roku. Tym samym poszczególne tygodnie roku nie sumują się na poszczególne miesiące roku, ani na lata ogółem.

Szczegółowe metainformacje dostępne są na stronie: https://ec.europa.eu/eurostat/cache/metadata/en/demomwk_esms.htm

Do góry

Newsletter