Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Sytuacja demograficzna Polski na tle Europy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.01.2017

Przedstawiamy Państwu opracowanie jednego z tematów, który był dyskutowany na konferencji Rządowej Rady Ludnościowej pt. Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski.

Konferencja odbyła się w gmachu Sejmu RP w dniu 26 kwietnia 2016 r., pod honorowym patronatem Marszałka Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz członków Rządowej Rady Ludnościowej w konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, przedstawiciele uczelni, instytutów naukowych oraz wojewodów, marszałków i samorządów lokalnych, a także przedstawiciele ministerstw, instytucji centralnych i terenowych oraz organizacji, stowarzyszeń i innych jednostek.

Niniejsze opracowanie jest częścią publikacji pt. "Perspektywy demograficzne jako wyzwanie dla polityki ludnościowej Polski", wydanej przez Rządową Radę Ludnościowej, pod redakcją naukową prof. Józefiny Hrynkiewicz i dr Aliny Potrykowskiej. Publikacja ukazała się w styczniu 2017 r. i zawiera 10 opracowań tematów przedstawianych na konferencji, a także głosy w dyskusji.

Do góry

Newsletter