Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

30
list

Nakłady inwestycyjne oraz środki trwałe w gospodarce narodowej w 2021 r.

Dynamika nakładów inwestycyjnych w gospodarce narodowej wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o 6,3%. Wartość środków trwałych brutto (w cenach stałych) wzrosła o 3,4%.
Czytaj dalej
30
list

Rachunki leśne w Polsce w 2020 roku

Według metodologii Europejskich Rachunków Leśnych (EFA), wartość produkcji globalnej działu leśnictwo i pozyskiwanie drewna w Polsce w 2020 r. wyniosła 22,5 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego spadła o 1,8% (w cenach bieżących).
Czytaj dalej
30
list

Wstępny szacunek produktu krajowego brutto w 3 kwartale 2022 roku

Produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w 3 kwartale 2022 r. wzrósł realnie o 3,6% rok do roku wobec wzrostu o 6,5% w analogicznym kwartale 2021 r. (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego).
Czytaj dalej
30
list

Wypadki przy pracy w 2021 roku

Wypadki przy pracy osób pracujących w gospodarce narodowej, z wyjątkiem jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego, w których informacje dotyczą tylko pracowników cywilnych.
Czytaj dalej
30
list

Obrót nieruchomościami w 2021 roku

Analiza rynku nieruchomości w zakresie liczby i wartości dokonanych transakcji kupna/sprzedaży oraz powierzchni sprzedanych nieruchomości lokalowych i nieruchomości gruntowych: zabudowanych i niezabudowanych. Dane dotyczące średnich cen transakcyjnych nieruchomości. Przekroje: kraj, województwa z wyodrębnieniem obszarów miejskich, obszarów wiejskich oraz miast na prawach powiatu, forma obrotu, rodzaj rynku.
Czytaj dalej
30
list

Trwanie życia w zdrowiu w 2021 r.

W 2021 r. trwanie życia w zdrowiu wyniosło 59,1 roku dla mężczyzn i 63,1 roku dla kobiet. W przypadku mężczyzn oznacza to spadek w stosunku do roku poprzedniego o 0,1 roku, co w głównej mierze było związane ze skróceniem się przeciętnego trwania życia. W przypadku kobiet trwanie życia w zdrowiu nie uległo zmianie.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w 2020 r.

Analiza zbiorowości gospodarstw rolnych z uwzględnieniem m.in. cech użytkowników gospodarstw rolnych, struktury dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem, grup obszarowych użytków rolnych, rodzaju prowadzonej działalności, skali upraw, stosowania nawozów i środków ochrony roślin, natężenia chowu, wyposażenia gospodarstw w ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze, zasobów pracy, typów rolniczych i klas wielkości ekonomicznej.
Czytaj dalej
30
list

Centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej w 2021 r.

W 2021 r. działało aktywnie 1265 jednostek reintegracji społeczno-zawodowej (CIS, KIS, ZAZ, WTZ), tj. o 18 mniej niż w 2020 r., jednak w porównaniu do 2015 r. ich liczba wzrosła o 76.
Czytaj dalej
30
list

Produkcja wyrobów przemysłowych w latach 2017–2021

Długookresowa analiza przedstawiająca produkcję wytworzoną i sprzedaną wyrobów przemysłowych klasyfikowanych do dwóch sekcji PKWiU 2015: Produkty górnictwa i wydobywania oraz Przetwórstwo przemysłowe, produkowanych przez przedsiębiorstwa o liczbie pracujących 10 i więcej osób, a także produkcję wybranych wyrobów w Polsce na tle innych krajów Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
30
list

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2022 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w listopadzie 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 17,4% (wskaźnik cen 117,4), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,7% (wskaźnik cen 100,7).
Czytaj dalej
30
list

Sytuacja demograficzna Polski do roku 2021

Informacja analityczna o przebiegu procesów demograficznych w ostatnich latach oraz sytuacji demograficznej w 2021 r. (zmiany w liczbie i struktura ludności, ogólne informacje o urodzeniach, małżeństwach, rozwodach, separacjach i zgonach oraz migracjach ludności).
Czytaj dalej
30
list

Zasoby kadrowe w wybranych zawodach medycznych na podstawie źródeł administracyjnych w latach 2019-2020

W 2020 r. liczba lekarzy pracujących bezpośrednio z pacjentem wyniosła 126 064 osoby, lekarzy dentystów – 33 772, pielęgniarek – 210 923 i położnych – 27 629.
Czytaj dalej
30
list

Ochrona środowiska 2022

Syntetycznie ujęty pełny zakres wyników badań statystycznych, podsystemy funkcjonujące w ramach państwowego monitoringu środowiska oraz źródła administracyjne charakteryzujące stan, zagrożenie i ochronę środowiska w 2021 r. na tle lat poprzednich.
Czytaj dalej
30
list

Gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2021

Informacja o wykonaniu budżetów różnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego, ogólne zasady gospodarki budżetowej samorządów lokalnych, w tym zmiany systemowe i legislacyjne, procesy przedstawione w wieloletnim ujęciu.
Czytaj dalej
30
list

Sytuacja osób starszych w Polsce w 2021 roku

Publikacja poświęcona jest opisowi różnych aspektów życia osób starszych w Polsce. W publikacji scharakteryzowano populację osób starszych oraz zaprezentowano ich sytuację ekonomiczną oraz mieszkaniową.
Czytaj dalej
30
list

Ludność. Stan i struktura ludności oraz ruch naturalny w przekroju terytorialnym w 2022 r. Stan w dniu 30 czerwca 2022

Dane o liczbie i strukturze ludności, wg płci i wieku w regionach, podregionach i województwach (w podziale na ludność miejską i wiejską) oraz w powiatach, miastach i gminach imiennie. Informacja o sytuacji demograficznej, ogólne dane dotyczące ruchu naturalnego i migracji ludności.
Czytaj dalej
30
list

Gospodarka materiałowa w 2021 roku

Analiza zjawisk dotyczących przychodów i rozchodów wybranych materiałów w ujęciu ilościowym, według PKWiU 2015, w tym zużycie, zapasy materiałów oraz obrót odpadami nadającymi się do recyklingu.
Czytaj dalej
30
list

Rocznik Statystyczny Leśnictwa ​2022

Kompleksowe informacje o leśnictwie w 2021 r. prezentowane na tle lat poprzednich. W publikacji ujęto szeroki zakres danych dotyczących charakterystyki stanu zasobów leśnych, zachodzących w nich zmian, zagospodarowania i gospodarczego wykorzystania lasu, zagrożeń i ochrony środowiska leśnego, łowiectwa oraz działalności gospodarczej prowadzonej w sektorze leśno-drzewnym. Ponadto, w oparciu o źródła międzynarodowe, zaprezentowano problematykę dotyczącą leśnictwa w Polsce w relacji do krajów członkowskich Unii Europejskiej i wybranych państw świata.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

30
list

Biuletyn statystyczny województwa podlaskiego - 3 kwartał 2022

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W opracowaniu zaprezentowany został bogaty zestaw informacji charakteryzujący sytuację społeczno-gospodarczą województwa podlaskiego
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W opracowaniu zamieszczone zostały podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podlaskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie podlaskim w listopadzie 2022 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W listopadzie utrzymują się negatywne oceny koniunktury w budownictwie (spadek o 10,6 p. proc. w porównaniu z październikiem) oraz w zakwaterowaniu i gastronomii (o 7 p. proc.).
Czytaj dalej
30
list

Rachunki leśne w Polsce w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Według metodologii Europejskich Rachunków Leśnych (EFA), wartość produkcji globalnej działu leśnictwo i pozyskiwanie drewna w Polsce w 2020 r. wyniosła 22,5 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego spadła o 1,8% (w cenach bieżących).
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie podlaskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W opracowaniu zamieszczono charakterystykę gospodarstw rolnych według różnorodnych kryteriów oraz informacje dotyczące: użytkowania gruntów w gospodarstwach rolnych, powierzchni zasiewów, pogłowia zwierząt gospodarskich, wyposażenia gospodarstw w ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze, stosowania nawozów i środków ochrony roślin, źródeł dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, pracujących i nakładów pracy w gospodarstwach rolnych.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa kujawsko-pomorskiego - październik 2022 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja zawiera liczne mapy i kartogramy. Wybrane informacje zaprezentowano według sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie KUJAWSKO-POMORSKIM – listopad 2022 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Informacja sygnalna prezentuje ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie 2022 r. Zawiera opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
30
list

Edukacja w województwie pomorskim w roku szkolnym 2021/22

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera najważniejsze dane z zakresu wychowania przedszkolnego, szkolnictwa podstawowego, ponadpodstawowego oraz studiów wyższych.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie pomorskim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się z syntezy, uwag ogólnych i metodycznych, a także tablic statystycznych oraz map i wykresów. Część analityczna zawiera opis najistotniejszych zagadnień charakteryzujących sytuację na rynku pracy w województwie pomorskim. W uwagach przedstawiono metody badań, źródła i zakres danych oraz objaśnienia podstawowych pojęć. Uzupełnienie natomiast stanowią prezentacje graficzne. Zasadniczą częścią opracowania są tablice, w których wybrane informacje prezentowane są w retrospekcji za lata 2020 i 2021 oraz według płci, miejsca zamieszkania, sektorów i form własności, sekcji PKD 2007, a także grup zawodów. Dla bardziej szczegółowego scharakteryzowania zjawisk na rynku pracy w województwie pomorskim wybrane dane statystyczne przedstawiono w podziale na podregiony, powiaty i gminy.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa pomorskiego m.in. z zakresu rynku pracy, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i form własności, sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
list

Transport i gospodarka morska w województwie pomorskim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informację o transporcie drogowym, transporcie lotniczym - ruch pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, oraz informację dotyczącą gospodarki morskiej tj. portów morskich, międzynarodowy ruch pasażerów w portach morskich, żeglugi morskiej, budowy statków.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2022 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

W listopadzie w większości badanych obszarów przedsiębiorcy oceniają koniunkturę gorzej niż w październiku. Największe pogorszenie nastąpiło w przetwórstwie przemysłowym, największa poprawa – w sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Jedynie w handlu hurtowym oceny są podobne jak przed miesiącem.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu, cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa śląskiego 2022 - 3 kwartał 2022

Urząd Statystyczny w Katowicach

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa śląskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim - listopad 2022 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego - październik 2022

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa świętokrzyskiego dotyczące m.in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – Listopad 2022 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – Listopad 2022 r.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa świętokrzyskiego - 3 kwartał 2022

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podstawowe statystyczne informacje wynikowe charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw i inwestycji, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podsumowanie ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020 w zakresie podstawowych informacji dotyczących m.in. użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, liczby pracujących w gospodarstwach rolnych, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ciągników i maszyn rolniczych, środków produkcji oraz struktury dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego.
Czytaj dalej
30
list
30
list
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego (październik 2022 r.)

Urząd Statystyczny w Łodzi

Opracowanie sygnalne prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa łódzkiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego w październiku 2022 r.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2022 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2022 r. - opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Łódzkiego - trzeci kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa łódzkiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
30
list

Sytuacja społeczno-gospodarcza Łodzi za trzy kwartały 2022 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe informacje dotyczące przemian społecznych i gospodarczych w Łodzi oraz relacje do przeciętnych wielkości wojewódzkich w okresach kwartalnych i okresach narastających. Dane dotyczą w szczególności takich zjawisk jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, bezpieczeństwo publiczne, pomoc społeczna, finanse przedsiębiorstw, przemysł i budownictwo, transport i handel w podziale na sekcje i działy PKD. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Łodzi w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski. Zamieszczone informacje statystyczne wzbogacone zostały częścią analityczną i wykresami.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2020–2021

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Rynek pracy w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2020–2021
Czytaj dalej
30
list

Warunki życia ludności w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2019–2021

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Warunki życia ludności w województwie warmińsko-mazurskim w latach 2019–2021
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w październiku 2022 r.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2022 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2022 r.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa warmińsko-mazurskiego - 3 kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Biuletyn statystyczny województwa warmińsko-mazurskiego - 3 kwartał 2022 r.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie warmińsko-mazurskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie warmińsko-mazurskim. Powszechny Spis Rolny 2020
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie opolskim w latach 2010-2021

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie stanowi źródło informacji o sytuacji na rynku pracy województwa opolskiego.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim – listopad 2022 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

W listopadzie w ponad połowie prezentowanych obszarów gospodarki przedsiębiorcy nie sygnalizują zmian w ocenie koniunktury. Największy wzrost (o 4,3 p. proc.) odnotowano dla wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury w handlu detalicznym, ale nadal wartość wskaźnika jest ujemna. Najbardziej pesymistycznie koniunkturę ocenili przedsiębiorcy z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (-32,6).
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - październik 2022

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – 3 kwartał 2022

Urząd Statystyczny w Opolu

Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej
30
list

Rocznik Statystyczny Opola 2022

Urząd Statystyczny w Opolu

Publikacja "Rocznik Statystyczny Opola 2022" prezentuje informacje statystyczne charakteryzujące sytuację demograficzną, społeczną i gospodarczą miasta.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie opolskim

Urząd Statystyczny w Opolu

Publikacja „Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie opolskim w 2020 r.” prezentuje wyniki Powszechnego Spisu Rolnego przeprowadzonego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Opracowanie zawiera analizę gospodarstw rolnych z uwzględnieniem m.in. cech użytkowników gospodarstw rolnych, struktury dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem, grup obszarowych użytków rolnych, rodzaju prowadzonej działalności, skali upraw, stosowania nawozów i środków ochrony roślin, natężenia chowu, wyposażenia gospodarstw w ciągniki oraz maszyny i urządzenia rolnicze, zasobów pracy oraz typów rolniczych i klas wielkości ekonomicznej.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - październik 2022 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2022 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W listopadzie w większości badanych obszarów przedsiębiorcy oceniają koniunkturę mniej pesymistycznie niż w październiku. Największa poprawa ocen nastąpiła – w sekcji zakwaterowanie i gastronomia, natomiast największe pogorszenie ocen nastąpiło w handlu hurtowym. Do badania za bieżący miesiąc – odpowiedzi udzielane w okresie od 1 do 10 dnia bm. – dołączono moduł pytań diagnozujących wpływ wojny w Ukrainie na koniunkturę gospodarczą oraz sytuację na rynku pracy (wyniki w Aneksie).
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa wielkopolskiego (3 kwartał 2022 r.)

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie wielkopolskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Podsumowanie ostatecznych wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020 w zakresie podstawowych informacji dotyczących m.in. użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, liczby pracujących w gospodarstwach rolnych, produkcji roślinnej i zwierzęcej, ciągników i maszyn rolniczych, środków produkcji oraz struktury dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego. Porównanie podstawowych danych z wynikami PSR 2010. Analiza zjawisk w przekrojach terytorialnych (do poziomu gmin).
Czytaj dalej
30
list
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Podkarpackiego 3 kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Październik 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
30
list

Statystyka Warszawy. Październik 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
list

Region Mazowiecki Regionalny w 2021 roku

Urząd Statystyczny w Warszawie

Niniejsza publikacja jest odpowiedzią na potrzeby władz samorządowych i przedstawicieli JST. Charakteryzuje zarówno zróżnicowanie wewnątrz regionu mazowieckiego regionalnego, jak również jego pozycję wśród pozostałych regionów Polski i jest uzupełnieniem wydawanej od lat publikacji Region warszawski stołeczny.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę podobnie lub gorzej jak w październiku. Wyjątkiem jest handel detaliczny, gdzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury wzrósł.
Czytaj dalej
30
list

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Urząd Statystyczny w Warszawie przekazuje Państwu publikację "Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie mazowieckim" zawierającą wyniki Powszechnego Spisu Rolnego (PSR 2020), badania przeprowadzonego przez GUS w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. 3 kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie lubuskim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w październiku 2022 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
30
list
30
list

Biuletyn statystyczny województwa dolnośląskiego - 3 kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

sach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej
30
list

Wrocław. Sytuacja społeczno-gospodarcza 3 kwartał 2022 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Publikacja zawiera dane dotyczące Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk, takich jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, finanse przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwo publiczne. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Wrocławia w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter