Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

28
list

Działalność gospodarcza przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym w 2021 roku

W 2021 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 23,2 tys. przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, a wartość ulokowanego w nich kapitału zagranicznego wyniosła 231,5 mld zł. Połowa (50,1%) kapitału zagranicznego była ulokowana w podmiotach zatrudniających 250 i więcej osób. Najwięcej podmiotów działało w handlu; naprawie pojazdów samochodowych (24,8%), a najwięcej kapitału zagranicznego (36,8%) zaangażowano w przetwórstwie przemysłowym.
Czytaj dalej
28
list

Gospodarka paliwowo-energetyczna w latach 2020 i 2021

Analiza zjawisk zachodzących w obszarze gospodarki paliwowo-energetycznej, obejmująca bilanse wszystkich nośników energii uwzględnione w krajowym bilansie energetycznym.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

28
list

Ochrona zdrowia w województwie opolskim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie prezentuje dane nt. placówek ochrony zdrowia funkcjonujących na terenie województwa opolskiego w 2021 r. w porównaniu z 2020 r., jak również w odniesieniu do 2015 r. Zawiera informacje dotyczące stacjonarnej oraz ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych oraz ratownictwa medycznego i pomocy doraźnej.
Czytaj dalej
28
list

Podmioty gospodarki narodowej w województwie mazowieckim

Urząd Statystyczny w Warszawie

Aplikacja interaktywna, zawierająca miesięczne dane o podmiotach zarejestrowanych w rejestrze REGON na terenie województwa mazowieckiego. Zawiera dane w formie map gminnych, wykresów powiatowych i rankingów.
Czytaj dalej
28
list

Cele zrównoważonego rozwoju

Urząd Statystyczny w Warszawie

nteraktywna publikacja Cele Zrównoważonego Rozwoju zainicjowała cykl odpowiedzi na pytania jak województwo mazowieckie realizuje SDG w oparciu o dane statystyczne i raporty spoza resortu. Odpowiada na pytania w jakich dziedzinach osiąga postęp, a gdzie stawiane są jeszcze dalsze wyzwania kierowane w stronę realizacji celów.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter