Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

29
marz

Rynek pracy w 2017 r.

Charakterystyka podażowej i popytowej strony rynku pracy oraz wynagrodzeń. Ludność w wieku 15 lat i więcej wg statusu na rynku pracy, tj. pracujący, bezrobotni i bierni zawodowo. Wolne i obsadzone miejsca pracy oraz wynagrodzenia. Komentarz analityczny wraz z prezentacją graficzną.
Czytaj dalej
29
marz

Nauka i technika w 2017 roku

Dane i wskaźniki z zakresu statystyki nauki i techniki: działalności badawczej i rozwojowej (B+R), działalności innowacyjnej przedsiębiorstw przemysłowych i w sektorze usług, ochrony własności przemysłowej oraz zasobów ludzkich dla nauki techniki.
Czytaj dalej
29
marz

Bezrobocie rejestrowane I–IV kwartał 2018 r.

Liczba i struktura bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wg cech demograficznych, społeczno-zawodowych, czasu pozostawania bez pracy, ostatniego miejsca pracy oraz stażu pracy. Wybrane kategorie bezrobotnych w szczególnej sytuacji na rynku pracy.
Czytaj dalej
29
marz

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2019 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w marcu 2019 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,3% (wskaźnik cen 100,3), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,7% (wskaźnik cen 101,7).
Czytaj dalej
29
marz

Uniwersytety trzeciego wieku w Polsce w 2018 r.

W 2018 r. w Polsce działało 640 uniwersytetów trzeciego wieku, tj. podmiotów, których głównym celem jest działalność edukacyjna, integracja oraz aktywizacja osób starszych w celu poprawy jakości życia oraz zwiększenia ich uczestnictwa w życiu społecznym. Uniwersytety trzeciego wieku (UTW) działały na terenie wszystkich województw, z tego najwięcej 80 jednostek, położonych było na terenie województwa mazowieckiego.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura w gospodarstwach rolnych w drugim półroczu 2018 roku

W ocenie rolników zmiany jakie miały miejsce w II półroczu ub. r., jak i bieżąca (grudzień 2018 r.) koniunktura w użytkowanych przez nich gospodarstwach rolnych kształtowały się niekorzystnie. Pesymistyczne były również prognozy na I półrocze 2019 r. Należy jednak podkreślić, że nastroje rolników były mniej negatywne w porównaniu do poprzedniej edycji badania.
Czytaj dalej
29
marz

Zeszyt metodologiczny - Działalność służb ratowniczych

Przekazujemy Państwu zeszyt metodologiczny badania „Działalność służb ratowniczych”, w całości opartego na administracyjnych źródłach danych, pochodzących z zasobów Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Głównej Policji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Czytaj dalej
29
marz

Działalność podmiotów posiadających jednostki zagraniczne w 2017 roku

Na koniec 2017 roku 1 838 podmiotów z siedzibą w Polsce (wzrost w stosunku do 2016 roku o 7,1%) wykazało zaangażowanie w 3 941 jednostkach za granicą w postaci udziałów, oddziałów lub innej formie (wzrost o 1,1% w porównaniu z 2016 rokiem). Najwięcej jednostek zagranicznych miało swoje siedziby w Niemczech, Czechach, na Ukrainie oraz w Rosji.
Czytaj dalej
29
marz

Użytkowanie gruntów i powierzchnia zasiewów w 2018 roku

Wyniki badań z zakresu użytkowania gruntów i powierzchni zasiewów prezentowane na tle 2017 r. i lat poprzednich.
Czytaj dalej
29
marz

Praca nierejestrowana w Polsce w 2017 roku

Analiza zjawiska pracy nierejestrowanej zarówno ze strony osób deklarujących pracę w szarej strefie, jak i pracodawców oraz gospodarstw domowych, korzystających z pracy nierejestrowanej. Pracujący w szarej strefie w powiązaniu z cechami demograficzno-społecznymi (płeć, wiek, wykształcenie), rodzajem wykonywanej pracy, długością trwania pracy, przyczynami jej podejmowania.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie KUJAWSKO-POMORSKIM – marzec 2019 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Informacja sygnalna prezentuje ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w województwie kujawsko-pomorskim w marcu 2019 r. Zawiera opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie kujawsko-pomorskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Opracowanie sygnalne zawiera informacje pozyskane na podstawie Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, którego przedmiotem jest fakt wykonywania, posiadania lub poszukiwania pracy przez osoby w wieku 15 lat i więcej. Prezentuje dane dotyczące osób aktywnych i biernych zawodowo oraz pracujących i bezrobotnych według płci, wieku, miejsca zamieszkania i poziomu wykształcenia w województwie kujawsko-pomorskim w IV kwartale 2018 r.
Czytaj dalej
29
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie pomorskim, 2018 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Publikacja zawiera dane o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON na koniec 2018 r. na tle odpowiednich danych według stanu z końca 2017 r.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie pomorskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informację o aktywności ekonomicznej ludności w województwie pomorskim prezentujące uogólnione dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności przeprowadzonego w IV kwartale 2018 r.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Koniunktura jest oceniana pozytywnie przez podmioty z większości prezentowanych rodzajów działalności gospodarczej, najlepiej – przez przedstawicieli firm z sekcji transport i gospodarka magazynowa. Negatywne oceny zgłaszają jedynie przedsiębiorstwa z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) za IV kwartał 2018 roku, dotyczącego m.in. faktu wykonywania pracy, pozostawania osobą bezrobotną i bierną zawodowo. Zaprezentowano w niej wybrane dane o sytuacji na rynku pracy w podziale m.in. na płeć, miasto, wieś, grupy wiekowe i wykształcenie. Komentarz analityczny uzupełniono zestawieniami tabelarycznymi oraz prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza województwa świętokrzyskiego w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM – marzec 2019 r.
Czytaj dalej
29
marz

Bezrobocie rejestrowane w województwie świętokrzyskim w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Informację sygnalną opracowano na podstawie sprawozdawczości Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej sporządzanej przez powiatowe urzędy pracy (formularze: MPiPS-01 z załącznikami, MPiPS-02). Przedstawione dane dotyczą wyłącznie osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy i poszukujących pracy poprzez te urzędy.
Czytaj dalej
29
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie świętokrzyskim, 2018 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Publikacja „Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie świętokrzyskim, 2018 r.” opracowana została na podstawie danych, których źródłem jest krajowy rejestr urzędowy podmiotów gospodarki narodowej REGON
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Lublinie

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie łódzkim (IV kwartał 2018 r.)

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w IV kwartale 2018 roku.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.- opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej
29
marz

Działalność gospodarcza mikroprzedsiębiorstw w województwie łódzkim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Informacja sygnalna prezentuje podstawowe dane o mikroprzedsiębiorstwach w województwie łódzkim w 2017 r.
Czytaj dalej
29
marz

Sytuacja społeczno-gospodarcza Łodzi I-IV kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe informacje dotyczące przemian społecznych i gospodarczych w Łodzi oraz relacje do przeciętnych wielkości wojewódzkich w okresach kwartalnych i okresach narastających. Dane dotyczą w szczególności takich zjawisk jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, bezpieczeństwo publiczne, pomoc społeczna, finanse przedsiębiorstw, przemysł i budownictwo, transport i handel w podziale na sekcje i działy PKD. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Łodzi w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski. Zamieszczone informacje statystyczne wzbogacone zostały częścią analityczną i wykresami.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w marcu 2019 r.
Czytaj dalej
29
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie warmińsko-mazurskim, 2018 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie warmińsko-mazurskim, 2018 r.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie warmińsko-mazurskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie warmińsko-mazurskim w IV kwartale 2018 r.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie opolskim - IV kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Kwartalna informacja o rynku pracy została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w IV kwartale 2018 r. w porównaniu z wynikami badań zrealizowanych w poprzednim kwartale oraz analogicznych okresach 2017 r. i 2010 r. Opracowanie zawiera informacje na temat m. in.: poziomu aktywności zawodowej ludności według cech demograficznych i społecznych, osób pracujących i bezrobotnych oraz dane w odniesieniu do przyczyn bierności zawodowej.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - marzec 2019 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie opolskim oceniany jest optymistycznie przez dyrektorów jednostek z większości prezentowanych rodzajów działalności (informacja i komunikacja, handel hurtowy, przetwórstwo przemysłowe, transport i go-spodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia).
Czytaj dalej
29
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie opolskim w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Publikacja prezentuje informacje o podmiotach gospodarki narodowej wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON na terenie województwa opolskiego, według stanu w końcu grudnia 2018 r. Opracowanie zawiera charakterystykę podmiotów według form prawnych, sektorów własności, rodzaju przeważającej działalności oraz podregionów, powiatów i gmin.
Czytaj dalej
29
marz

Osoby niepełnosprawne na rynku pracy w województwie opolskim w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Liczba pracujących osób niepełnosprawnych w województwie opolskim na koniec IV kwartału 2018 r. wyniosła 8,3 tys. i w relacji do lat 2017 i 2010 zwiększyła się.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie wielkopolskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Ludność aktywna zawodowo w IV kwartale 2018 r. stanowiła 58,7% ludności w wieku 15 lat i więcej. W porównaniu z III kwartałem 2018 r. wskaźnik ten zmniejszył się o 1,2 p.proc., natomiast w odniesieniu do IV kwartału 2017 r. zwiększył się o 1,5 p.proc.
Czytaj dalej
29
marz

Zwierzęta gospodarskie w województwie wielkopolskim w grudniu 2018 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Według wstępnych danych w grudniu 2018 r. w województwie wielkopolskim odnotowano spadek w skali roku pogłowia świń o 7,1%, natomiast liczebność stada bydła wzrosła o 3,2%. Ograniczenie liczebności stada świń wiązało się ze spadkiem pogłowia większości grup produkcyjno-użytkowych, tj. prosiąt o 15,6%, warchlaków o 9,9% i świń na chów o 16,0%. Zwiększyło się jedynie pogłowie świń na ubój (tuczników) o 1,3%. Wzrost liczebności stada bydła wynikał ze zwiększenia pogłowia młodego bydła w wieku 1–2 lat o 5,4%, bydła dorosłego w wieku 2 lat i więcej o 4,4%, a spadek liczebności odnotowano tylko w grupie cieląt w wieku poniżej 1 roku o 0,6%.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Przedsiębiorcy ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności w marcu oceniają koniunkturę korzystnie. Najlepsze opinie formułują podmioty z sekcji informacja i komunikacja.
Czytaj dalej
29
marz

Bezrobocie rejestrowane w województwie wielkopolskim w 2018 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Bezrobotni zarejestrowani w powiatowych urzędach pracy w województwie wielkopolskim w końcu grudnia 2018 r. stanowili 3,1% cywilnej ludności aktywnej zawodowo, czyli najmniej w kraju. Wiekszość bezrobotnych nie miała prawa do zasiłku, a do ewidencji najczęściej trafiały osoby, które jako bezrobotne rejestrowały się po raz kolejny.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie zachodniopomorskim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w IV kwartale 2018 r. Do uogólnienia wyników badania na populację generalną zastosowano dane o ludności Polski w wieku 15 lat i więcej, pochodzące z bilansów opracowanych na podstawie wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie mazowieckim w IV kwartale 2018 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W porównaniu z III kwartałem 2018 r. liczba aktywnych zawodowo i pracujących zmniejszyła się, co miało wpływ na spadek współczynnika aktywności zawodowej i wskaźnika zatrudnienia. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się, a biernych zawodowo zwiększyła się.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Marzec 2019 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Koniunktura oceniana jest pozytywnie przez przedsiębiorców ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności, najlepiej przez przedstawicieli jednostek z sekcji przetwórstwo przemysłowe.
Czytaj dalej
29
marz

Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. I kw. 2019 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych opracowana została w oparciu o istniejący zasadniczy trójstopniowy podział kraju na województwa, powiaty i gminy, przy pomocy którego od 1 I 2018 wyodrębnione zostały trzy dodatkowe nieadministracyjne poziomy, w ramach których w Polsce r. funkcjonuje 97 jednostek statystycznych NUTS.
Czytaj dalej
29
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w Rejestrze REGON w województwie lubuskim, 2018 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w Rejestrze REGON w województwie lubuskim, 2018 r.
Czytaj dalej
29
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie lubuskim - IV kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentowanego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Zawiera informacje na temat między innymi: poziomu aktywności zawodowej ludności według cech demograficznych i społecznych, pracujących i bezrobotnych oraz informacje na temat przyczyn bierności zawodowej.
Czytaj dalej
29
marz

Euroregion Nysa 2018 – wybrane informacje statystyczne

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Prezentowane opracowanie zawiera zestaw przekrojowych informacji statystycznych o powiatach polskich, czeskich i niemieckich należących do Euroregionu Nysa. Jest ono efektem współpracy statystyków z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu z partnerami z Krajowego Urzędu Statystycznego Saksonii w Kamenz oraz Czeskiego Urzędu Statystycznego Przedstawicielstwa w Libercu, prowadzonej w ramach struktur roboczych Euroregionu Nysa.
Czytaj dalej
29
marz

Koniunktura gospodarcza w marcu 2019 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

29
marz

Podstawowe informacje o rynku oraz sektorze węgla brunatnego w Polsce w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie zawiera w formie tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji, sprzedaży i kaloryczności wyprodukowanego i sprzedanego węgla brunatnego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku
29
marz

Import i przywóz (nabycie wewnątrzunijne) na obszar Polski w okresie sprawozdawczym

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

W raporcie w syntetyczny sposób przedstawiane są dane dotyczące cen oraz parametrów jakościowych węgla kamiennego importowanego/nabywanego wewnątrzunijnie na polski obszar celny. Analizą objęto również - w ujęciu ilościowym, sprzedaż oraz główne kierunki sprzedaży importowanego węgla. Sprawozdanie obejmuje wszystkich importerów węgla kamiennego sprowadzających węgiel na teren Polski.
29
marz

Sprawozdanie o mechanicznej przeróbce węgla oraz produkcji węgla kamiennego do celów energetycznych przez samodzielne zakłady wzbogacania i uśredniania węgla w Polsce w układzie miesięcznym

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Sprawozdanie prezentuje efekty procesu wzbogacania urobku węglowego (w układzie miesięcznym) zagregowane do poziomu sektora górnictwa węgla kamiennego. Pokazuje comiesięczne dane dotyczące wydobycia brutto, ilości odpadów uzyskiwanych w procesie produkcji węgla handlowego, struktury produktowej wg kierunków zużycia węgla oraz typów węgla wraz z parametrami jakościowymi, a także dane w zakresie produkcji, sprzedaży i zagospodarowania mułów węgla kamiennego. W sprawozdaniu uwzględnione są zarówno dane jednostek wydobywczych jak i samodzielnych zakładów prowadzących działalność w zakresie wzbogacania i uśredniania węgla kamiennego.
29
marz

Sprawozdanie o obrocie węglem kamiennym oraz ceny i kierunki zbytu węgla kamiennego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Zawiera w formie opisowej i tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji i sprzedaży węgla kamiennego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku w porównaniu do analogicznych okresów roku ubiegłego na poziomie sektora. Prezentuje wysokość cen zbytu węgla kamiennego do poszczególnych odbiorców w porównywalnych okresach.
29
marz

Wyniki techniczno-ekonomiczne działalności oraz inwestycje w górnictwie węgla kamiennego w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Raport prezentuje dane w zakresie całokształtu zagadnień ekonomicznych sektora górnictwa węgla kamiennego, w tym m.in. wyniki finansowe, struktura przychodów i kosztów, realizowane płatności publiczno- i cywilnoprawne, stan i strukturę zobowiązań i należności, stan rezerw, jak również nakłady inwestycyjne i źródła ich finansowania. W raporcie przedstawiane są takie wskaźniki techniczne charakteryzujący sektor górnictwa węgla kamiennego, jak m.in. wskaźnik wydobycia węgla handlowego, wskaźnik natężenia robót przygotowawczych i wskaźnik nakładowości na roboty przygotowawcze, średnie dzienna długość frontu eksploatacyjnego, zmianowość ścian z produkcją, wskaźniki i indeksy kosztów bieżącej produkcji. W cyklu comiesięcznym prezentowane są główne wskaźniki ekonomiczne, obliczane dla sektora, takie, jak: EBITDA, marża brutto, marża EBIT i EBITDA, rentowność netto sprzedaży, rentowność majątku ogółem ROA, wskaźnik ogólnego zadłużenia, wskaźnik płynności szybkiej.
29
marz

Zatrudnienie, wydajność, płace i przepracowany czas pracy w górnictwie węgla kamiennego w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie prezentuje dane dotyczące polityki zatrudnieniowej realizowanej w sektorze i jej wpływ na wyniki produkcyjne. W raporcie przedstawiane są również dane dotyczące przepracowanego czasu, nakładów na wynagrodzenia, jak też poziomu i struktury przeciętnego zatrudnienia i poziom przeciętnego wynagrodzenia.
29
marz

Środowiskowe skutki działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie prezentuje dane półroczne (w układzie narastającym) zagregowane do poziomu sektora górnictwa węgla kamiennego w zakresie oddziaływania eksploatacji złóż węgla na środowisko oraz efektów działań prowadzonych przez producentów węgla kamiennego odnośnie m. in.: ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej, w tym gospodarki wodami dołowymi, gospodarki odpadami wydobywczymi i masami skalnymi (w tym gospodarczego wykorzystania odpadów),a także emisji gazów i pyłów do powietrza atmosferycznego. W sprawozdaniu prezentowane są również wysokości naliczonych opłat za korzystanie ze środowiska oraz wyliczonych kar za działalność niezgodną z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska.
29
marz

Informacja o odmetanowaniu i zagospodarowaniu metanu pochodzącego z kopalń węgla kamiennego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie prezentuje dane półroczne (w układzie narastającym) zagregowane do poziomu sektora górnictwa węgla kamiennego, obejmujące swoim zakresem najistotniejsze zagadnienia rzeczowe dotyczące metanowości eksploatowanych ścian oraz odmetanowywania i zagospodarowania metanu pochodzącego z kopalń węgla kamiennego. Przedstawia również efekty działań prowadzonych przez krajowych producentów węgla w zakresie wykorzystania metanu do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. W sprawozdaniu prezentowane jest ponadto zestawienie wielkości rzeczowych charakteryzujących odmetanowanie i zagospodarowanie metanu.
29
marz

Rynek pracy w Polsce

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Zmiany zachodzące na rynku pracy na podstawie wyników badań: „Bezrobocie rejestrowane” oraz „Aktywność ekonomiczna ludności”. Podstawowe wskaźniki opisujące sytuację na rynku pracy w Polsce, w tym na tle Unii Europejskiej. Przekroje: wybrane cechy demograficzno-społeczne.
Czytaj dalej
29
marz

Raport o inflacji

Narodowy Bank Polski

Analizy, badania i prognozy procesów inflacyjnych w gospodarce prowadzone przez NBP niezbędne dla realizacji polityki pieniężnej w warunkach strategii bezpośredniego celu inflacyjnego. Publikowana kilka razy w roku.
Czytaj dalej
29
marz

Wskaźniki inflacji bazowej 2019

Narodowy Bank Polski

Wskaźniki inflacji bazowej:– inflacja po wyłączeniu cen administrowanych,– inflacja po wyłączeniu cen najbardziej zmiennych,– inflacja po wyłączeniu cen żywności i cen energii,– 15% średnia obcięta przy podstawie miesiąc poprzedni = 100, kwartał poprzedni=100, analogiczny miesiąc poprzedniego roku = 100, analogiczny kwartał poprzedniego roku=100 oraz wskaźniki średnioroczne.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter