Menu
Luty 2023
Publikacje GUS
23
lut
Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w styczniu 2023 r.
Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących m.in. w obszarze rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny), transportu oraz handlu zagranicznego, a także sytuacji w wybranych krajach świata.
Czytaj dalej
23
lut
Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych w styczniu 2023 roku
Podstawowe informacje prezentujące ilość produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych wytwarzanych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Informacje prezentowane co miesiąc dotyczą produkcji wyrobów gotowych przeznaczonych na sprzedaż, jak również do dalszego przerobu wewnątrz przedsiębiorstwa, wytwarzanych z surowca własnego i powierzonego.
Czytaj dalej
23
lut
Biuletyn Statystyczny Nr 1/2023
Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów danych - miesięcznych, kwartalnych i rocznych - z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport) i handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
23
lut
Pracujący, bezrobotni i bierni zawodowo (wyniki wstępne BAEL) - 4 kwartał 2022 roku
W 4 kwartale 2022 r. osoby aktywne zawodowo stanowiły 58,2% ludności w wieku 15-89 lat. Wskaźnik ten zwiększył się zarówno w porównaniu z 3 kwartałem 2022 r. – o 0,4 p. proc., jak i 4 kwartałem 2021 r. – o 0,2 p. proc.
Czytaj dalej
23
lut
Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu stycznia 2023 r.
Informacja o liczbie bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu stycznia 2023 r.
Czytaj dalej
23
lut
Zeszyt metodologiczny - Wynagrodzenia w gospodarce narodowej na podstawie źródeł administracyjnych
Badanie Wynagrodzenia w gospodarce narodowej jest jednym z podstawowych badań prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny umożliwiającym bieżącą ocenę sytuacji na rynku pracy. Dane te stanowią podstawowe źródło informacji o kształtowaniu się przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń w gospodarce narodowej.
Czytaj dalej
Publikacje urzędów statystycznych
23
lut
Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie małopolskim. Stan na koniec 2022 r.
Urząd Statystyczny w Krakowie
Czytaj dalej
23
lut
Bezrobocie rejestrowane w Radomiu w 2022 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
W końcu grudnia 2022 r. w Radomiu zaobserwowano w skali roku spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych i stopy bezrobocia. Wśród bezrobotnych nieznacznie przeważali mężczyźni (51,0%). Najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowiły osoby pozostające bez pracy powyżej 24 miesięcy (29,2% ogółu bezrobotnych).
Czytaj dalej
23
lut
Bezrobocie rejestrowane w Ostrołęce w 2022 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
W końcu grudnia 2022 r. w Ostrołęce zanotowano spadek w skali roku liczby zarejestrowanych bezrobotnych i stopy bezrobocia. Ponad 52% ogółu bezrobotnych stanowiły kobiety. Wśród zarejestrowanych bezrobotnych według grup wieku najliczniejszą grupą były osoby w wieku 35–44 lata (tj. blisko 29%).
Czytaj dalej
23
lut
Bezrobocie rejestrowane w Płocku w 2022 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
W końcu grudnia 2022 r. w Płocku zaobserwowano w skali roku spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych i stopy bezrobocia. Większość (ponad 60,0%) ogółu bezrobotnych stanowiły kobiety. Wśród zarejestrowanych bezrobotnych według grup wieku najliczniejszą grupą były osoby w wieku 35–44 lata (prawie 28%).
Czytaj dalej
23
lut
Bezrobocie rejestrowane w Siedlcach w 2022 r.
Urząd Statystyczny w Warszawie
W końcu grudnia 2022 r. w Siedlcach zarejestrowanych było mniej bezrobotnych niż rok wcześniej, mniejsza była także stopa bezrobocia. Kobiety stanowiły prawie 52% ogółu bezrobotnych. Udział osób w wieku do 34 lat wyniósł blisko 33%, a osób z wyższym wykształceniem niemal 23%.
Czytaj dalej