Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

22
lut

Koniunktura konsumencka - luty 2023 roku

W lutym 2023 r. odnotowano poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wyniósł - 36,0 i był o 2,1 p. proc. wyższy w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Czytaj dalej
22
lut

Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - luty 2023 roku

W lutym br. we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie nieco wyższym lub zbliżonym do prezentowanego w styczniu br. Wskaźnik ten we wszystkich obszarach znajduje się jednak poniżej średniej długookresowej . W większości badanych obszarów sygnalizuje się pogorszenie składowych „diagnostycznych”, natomiast w przypadku „prognostycznych” ich poprawę we wszystkich sektorach.
Czytaj dalej
22
lut

Ceny produktów rolnych w styczniu 2023 roku

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły w styczniu 2023 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 6,7%), natomiast w porównaniu z analogicznym okresem ubie-głego roku wzrosły (o 34,5%).
Czytaj dalej
22
lut

Ceny robót budowlano-montażowych i obiektów budowlanych (grudzień 2022 r.)

Wskaźniki cen wybranych obiektów budowlanych, tj.: budynków i obiektów inżynierii lądowej i wodnej, w tym obiektów drogowych i mostowych. Wskaźniki cen wybranych robót budowlano-montażowych.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

22
lut

Podmioty gospodarki narodowej w rejestrze REGON w Warszawie. Stan na koniec 2022 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W końcu 2022 r. zarejestrowanych było 525475 podmiotów gospodarki narodowej, tj. o 5,3% więcej niż rok wcześniej. W ogólnej liczbie podmiotów dominowały osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą (54,7%). Najwięcej podmiotów (19,4%) zajmowało się działalnością profesjonalną, naukową i techniczną. Z ogólnej liczby podmiotów zdecydowana większość (91,7%) należała do sektora prywatnego.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter