Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

21
list

Ceny produktów rolnych w październiku 2016 roku

Na rynku rolnym w październiku 2016 r., zarówno w skupie jak i na targowiskach w skali miesiąca odnotowano spadek cen większości podstawowych produktów rolnych z wyjątkiem cen skupu żyta, owsa i mleka.
Czytaj dalej
21
list

Dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w październiku 2016 roku

W październiku br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 1,3% w porównaniu z październikiem ub. roku, natomiast w produkcji budowlano-montażowej odnotowano spadek o 20,1%.
Czytaj dalej
21
list

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej w październiku 2016 roku

Według wstępnych danych w październiku 2016 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu były wyższe o 0,6% w porównaniu z październikiem 2015 r.
Czytaj dalej
21
list

Wyniki finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w okresie styczeń - wrzesień 2016 roku

W okresie styczeń-wrzesień br. podstawowe wyniki finansowe badanych przedsiębiorstw były wyższe od relatywnie słabszych notowanych przed rokiem. Korzystniejsze niż przed rokiem były również podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe.
Czytaj dalej
21
list

Dynamika sprzedaży detalicznej w październiku 2016 roku

W październiku br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej1 w cenach stałych w skali roku o 4,6% (wobec wzrostu o 6,3% przed miesiącem oraz o 3,6% w październiku ub. roku). W porównaniu z wrześniem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 3,0% (wobec wzrostu przed rokiem o 4,7%).
Czytaj dalej
21
list

Jakość życia w Polsce. Edycja 2016

Zestaw podstawowych wskaźników umożliwiających ocenę ważnych obszarów jakości życia. Wskaźniki te dotyczą zarówno obiektywnych warunków życia, jak również odczuwanej przez poszczególne osoby subiektywnej jakości życia. W opracowaniu prezentowane są najbardziej aktualne dane.
Czytaj dalej
21
list

Instrumenty finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w 2015 roku

W badaniu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) obejmującym dane za 2015 r. uczestniczyło 1497 podmiotów. W aktywach instrumenty finansowe wykazało 1416 przedsiębiorstw na kwotę 261,7 mld zł, natomiast w pasywach instrumenty finansowe wykazało 1231 przedsiębiorstw i wyniosły one 287,3 mld zł.
Czytaj dalej
21
list

Komunikat w sprawie zmian cen produkcji budowlano-montażowej w III kwartale 2016 r.

Ceny produkcji budowlano-montażowej w III kwartale 2016 r. w stosunku do II kwartału 2016 r. wzrosły o 0,2%.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

Brak publikacji.

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter