Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

19
lip

Koniunktura konsumencka - lipiec 2023 roku

W lipcu 2023 r. odnotowano poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wyniósł - 24,9 i był o 3,3 p. proc. wyższy w stosunku do poprzedniego miesiąca.
Czytaj dalej
19
lip

Inflation in the Visegrad Group

W związku ze słowacką prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej trwającą od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Urząd Statystyczny Republiki Słowackiej we współpracy z urzędami statystycznymi Czech, Polski i Węgier przygotował publikację Inflation in the Visegrad Group zawierającą informacje o kształtowaniu się inflacji krajowej i zharmonizowanej, cen konsumpcyjnych żywności, energii, paliw i transportu w poszczególnych krajach V4.
Czytaj dalej
19
lip

Polish SDG statistics in a nutshell

W lipcu 2023 r., na półmetku realizacji Agendy 2030, Polska po raz drugi prezentuje swoje postępy we wdrażaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) podczas dobrowolnych przeglądów krajowych (Voluntary National Reviews – VNRs) na Forum Politycznym Wysokiego Szczebla ONZ ds. Zrównoważonego Rozwoju.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

19
lip

Rolnictwo w województwie podlaskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Opracowanie zawiera informacje o produkcji roślinnej, pogłowiu zwierząt gospodarskich, poziomie i wartości skupu produktów rolnych, kształtowaniu się cen na rynku rolnym oraz czynnikach wpływających na wielkość produkcji upraw rolnych i ogrodniczych w 2022 r.
Czytaj dalej
19
lip
19
lip

Stan i struktura demograficzna ludności oraz liczba mieszkań i budynków w regionach: opolskim, morawsko-śląskim i ołomunieckim na podstawie wyników NSP 2011 i 2021

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie zawiera wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (NSP) 2011 i 2021 dotyczące jednostek terytorialnych w trzech przygranicznych regionach: opolskim, ołomunieckim i morawsko-śląskim.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter