Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Pracujący w gospodarce narodowej według źródeł administracyjnych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 11.02.2021

Badanie Pracujący w gospodarce narodowej według źródeł administracyjnych jest uzupełnieniem badania 1.23.02 Pracujący w gospodarce narodowej, które w Pbssp należy do obszaru tematycznego Rynek Pracy. Jego podstawowym celem jest uzyskanie informacji o liczbie pracujących w Polsce w oparciu o źródła administracyjne.

Niniejsze opracowanie jest kompleksowym dokumentem poświęconym metodologii badania pracujących w gospodarce narodowej na podstawie administracyjnych źródeł danych. Składa się z siedmiu rozdziałów. Rozdział pierwszy określa szczegółowy zakres podmiotowy i przedmiotowy badania. Drugi rozdział opisuje rodzaj i metodę badania, a rozdział trzeci źródła danych wykorzystane w badaniu. W rozdziale czwartym określone zostały zmienne występujące w badaniu, wskaźniki i metody ich wyznaczania oraz definicje podstawowych pojęć występujących w badaniu. Rozdział piąty przedstawia organizację i sposób realizacji badania, a rozdział szósty formę prezentacji wyników badania oraz ich
możliwe przekroje. W ostatnim – siódmym rozdziale – dokonano oceny jakości badania oraz opisano metody imputacji brakujących danych.

Do góry

Newsletter