Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny - Pracujący w gospodarce narodowej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.08.2020

W ramach niniejszego zeszytu zaprezentowane zostały zasady metodologiczno-organizacyjne dotyczące badania Pracujący w gospodarce narodowe, które opisują jego stan organizacyjny do 2019 r. włącznie.
Przedstawione w nim informacje opisują aktualny przebieg badań, których celem jest dostarczenie danych umożliwiających opracowywanie przez Główny Urząd Statystyczny statystyk o liczbie osób pracujących w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych według rodzaju działalności, sektorów własności czy podziału terytorialnego. Informacje te są niezbędne do oceny bieżącej sytuacji na rynku pracy, która jest podstawą do tworzenia polityki społeczno-gospodarczej przez Rząd, a na poziomie lokalnym przez jednostki samorządu terytorialnego.
Dane te służą także do prowadzenia analiz i są wykorzystywane w różnych projektach realizowanych przez uczelnie i ośrodki badawcze. Jednocześnie są często uwzględniane w procesie podejmowania decyzji przez przedsiębiorców i innych analityków rynkupracy i sytuacji gospodarczej.

Do góry

Newsletter