Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny. Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2018
Częstotliwość wydania: wydanie jednorazowe

Przekazujemy Państwu zeszyt metodologiczny poświęcony w całości Badaniu Aktywności Ekonomicznej Ludności oraz towarzyszącym mu tematycznym badaniom modułowym.

Opracowaniem tym rozpoczynamy cykl publikacji poświęconych opisowi metod badań statystycznych z obszaru rynku pracy, stanowiących uzupełnienie i uszczegółowienie kompendium wiedzy na ten temat, zebranego w publikacji pt. Zasady metodyczne rynku pracy i wynagrodzeń. Dotychczas uwagi metodyczne umieszczane były w publikacjach z wynikami z poszczególnych edycji każdego z badań, w tym BAEL i modułów. Nowe podejście w postaci dedykowanych zeszytów metodologicznych pozwoli na zebranie w jednym miejscu podstawowych informacji o badaniu (grupie badań dotyczących podobnego zagadnienia), celu, jakiemu ma ono służyć, nawiązaniu do krajowych i międzynarodowych aktów prawnych lub rekomendacji. Każdy z zeszytów zawierać będzie obowiązujące na dany moment definicje i stosowane klasyfikacje z założeniem, że elektroniczna forma takiej publikacji będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana o odpowiednie odniesienia (linki). Wprowadzane do opracowania zapisy dotyczące historii tych zmian pozwolą Czytelnikom na szybki dostęp do tych informacji, bez konieczności przeszukiwania odrębnych historycznych publikacji. Takie podejście jest ważne w sytuacji, gdy użytkownicy danych prezentują i analizują dłuższe szeregi czasowe.


31.01.2022

Korekta danych w zakresie załącznika nr 9

Do góry

Newsletter