Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wypadki przy pracy w okresie I-III kwartał 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.12.2014

Opracowanie zawiera informacje o wypadkach przy pracy osób pracujących w całej gospodarce narodowej (w tabl. 1—9 bez osób pracujących w gospodarstwach indywidualnych w rolnictwie) w okresie I—III kwartał 2014 r. Zamieszczono również dla porównania dane z trzech pierwszych kwartałów 2013 r.
Informacje o wypadkach przy pracy w tabl. 1—8 dotyczą wypadków zgłoszonych w danym okresie. Informacje o wypadkach przy pracy w jednostkach budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego dotyczą tylko pracowników cywilnych.
Dane o wypadkach przy pracy, poza gospodarstwami indywidualnymi w rolnictwie, uzyskiwane są ze statystycznej karty wypadku przy pracy i obejmują wszystkie wypadki przy pracy, jak również wypadki traktowane na równi z wypadkami przy pracy, niezależnie od tego, czy wykazana została niezdolność do pracy (z powodu np. hospitalizacji poszkodowanego czy odmowy przyjęcia zwolnienia lekarskiego). Dane o wypadkach przy pracy dotyczą osób, które uległy wypadkom indywidualnym i zbiorowym.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter