Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wybrane zagadnienia rynku pracy (dane dla 2019 r.)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.12.2020

Liczba osób zatrudnionych w gospodarce narodowej otrzymujących wynagrodzenia brutto nieprzekraczające obowiązującego minimalnego wynagrodzenia w grudniu 2019 r. wyniosła ok. 1,5 mln i w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku zwiększyła się o 1,4% (wobec spadku o 3,7% zaobserwowanego w grudniu 2018 r. w odniesieniu do roku poprzedniego).

Najwięcej osób zatrudnionych w gospodarce narodowej otrzymujących w grudniu 2019 r. wynagrodzenie brutto nieprzekraczające obowiązującego minimalnego, podobnie jak w latach wcześniejszych, zatrudnionych było w sekcji handel; naprawa pojazdów samochodowych (401 tys.), a następnie w sekcjach: przetwórstwo przemysłowe (291 tys.), budownictwo (225 tys.), transport i gospodarka magazynowa (120 tys.) oraz administrowanie i działalność wspierająca (111 tys.).

Do góry

Newsletter