Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ epidemii COVID-19 na wybrane elementy rynku pracy w Polsce w trzecim kwartale 2022 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.12.2022

W Polsce w trzecim kwartale 2022 r. nadal obowiązywał  stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Pomimo odwołania stanu epidemii nadal funkcjonują rozwiązania zapobiegające i przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się wspomnianego wirusa. Działania te odnoszą się także do rynku pracy. Wśród nich jest m.in. umożliwienie wykonywania pracy poza miejscem jej stałego wykonywania, czyli praca zdalna. Zaprezentowane w niniejszym opracowaniu dane zostały pozyskane podczas badania „Popyt na pracę"[1].

 

[1] Zebrane dane pochodzą z odpowiedzi na dwa dodatkowe pytania dołączone na Portalu Sprawozdawczym do badania „Popyt na pracę”. Badanie realizowane jest metodą reprezentacyjną z częstotliwością kwartalną. Obejmuje ono jednostki macierzyste i lokalne zatrudniające przynajmniej 1 osobę, zgodnie z zakresem podmiotowym badania.

Do góry

Newsletter