Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wpływ epidemii COVID-19 na wybrane elementy rynku pracy w Polsce w pierwszym kwartale 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.06.2022

Na koniec pierwszego kwartału 2022 r. w Polsce odnotowano 158,7 tys. wolnych miejsc pracy. Było to więcej o 44,0% niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W skali roku nieznacznie zmniejszyła się liczba nowo utworzonych miejsc pracy (o 1,0%). Zwiększyła się natomiast liczba miejsc pracy zlikwidowanych w ciągu kwartału (o 16,6%). W pierwszym kwartale 2022 r. na jedno zlikwidowane miejsce pracy przypadły 2,3 nowo utworzone miejsca.

Badanie popytu na pracę realizowane jest metodą reprezentacyjną z częstotliwością kwartalną na formularzu Z–05. Obejmuje ono podmioty gospodarki narodowej zatrudniające przynajmniej jedną osobę. Wyniki badania wskazują, że według stanu na koniec pierwszego kwartału 2022 r. zdecydowaną większość bo 91,1% stanowiły podmioty z sektora prywatnego. Pod względem wielkości podmiotów, wyrażonej liczbą osób pracujących, najwięcej było takich, w których pracowało do 9 osób (69,4% ogółu).

Do góry

Newsletter