Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie zaktualizowanego szacunku PKB według kwartałów za lata 2019-2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.04.2021

Według ostatecznego szacunku, produkt krajowy brutto (PKB) w 2019 r. wzrósł realnie o 4,7%, w porównaniu z  2018 r., wobec wcześniej opublikowanego wzrostu o 4,5%. W  2020 r. spadek PKB nie zmienił się i wyniósł 2,7%.

Równolegle z „Komunikatem dotyczącym deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2020 r.” Główny Urząd Statystyczny publikuje zweryfikowany szacunek produktu krajowego brutto (roczny i kwartalny) za lata 2019 – 2020.

Prezentowane dane dotyczące produktu krajowego brutto i jego elementów zostały zrewidowane w stosunku do poprzednio publikowanych z tytułu:

  • dokonania ostatecznego szacunku PKB za 2019 rok,
  • uwzględnienia pełniejszych informacji o wynikach dla całego roku 2020 dotyczących:  finansów przedsiębiorstw, handlu zagranicznego w zakresie obrotów towarowych  i usług, opracowania wyniku sektora instytucji rządowych i samorządowych na potrzeby tzw. kwietniowej notyfikacji fiskalnej tego sektora i związanej z tym rewizji niefinansowych rachunków kwartalnych oraz wykorzystania dostępnych w tym czasie danych ze źródeł administracyjnych.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter