Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego w sprawie zaktualizowanego szacunku PKB według kwartałów za lata 2017-2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.04.2019

Według ostatecznego szacunku, produkt krajowy brutto (PKB) w 2017 r. wzrósł realnie o 4,9%, w porównaniu z 2016 r., wobec wcześniej opublikowanego wzrostu o 4,8%. Wzrost realny PKB w 2018 r. nie zmienił się i wyniósł 5,1%.

Równolegle z „Komunikatem dotyczącym deficytu i długu sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2018 r.” Główny Urząd Statystyczny publikuje zweryfikowany szacunek produktu krajowego brutto (roczny i kwartalny) za lata 2017 – 2018.

Prezentowane dane dotyczące produktu krajowego brutto i jego elementów zostały zrewidowane w stosunku do poprzednio publikowanych z tytułu:

  • dokonania ostatecznego szacunku PKB za 2017 rok,
  • uwzględnienia pełniejszych informacji o wynikach dla całego roku 2018 dotyczących:  

finansów przedsiębiorstw, handlu zagranicznego w zakresie obrotów towarowych  i usług, opracowania wyniku sektora instytucji rządowych i samorządowych na potrzeby tzw. kwietniowej notyfikacji fiskalnej tego sektora i związanej z tym rewizji niefinansowych rachunków kwartalnych dla sektora instytucji rządowych i samorządowych oraz wykorzystania dostępnych w tym czasie danych ze źródeł administracyjnych

 

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter