Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działalność gospodarcza przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób w 2012 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.10.2013

W 2012 r. działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 1783,0 tys. przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób, co oznacza wzrost o 0,6% w skali roku. Podobnie jak w latach poprzednich, w grupie tej dominowały jednostki należące do osób fizycznych (93,9% – 1674,0 tys. podmiotów), a osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej stanowiły 6,1% (109,0 tys. podmiotów). Ze względu na rodzaj prowadzonej działalności największy odsetek w analizowanej zbiorowości stanowiły jednostki z sekcji handel i naprawa pojazdów samochodowych (27,6%), budownictwo (12,5%), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (11,6%) oraz przemysł 2 (9,0%).


1 Informację opracowano na podstawie reprezentacyjnego badania działalności gospodarczej przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób w 2012 r., realizowanego na formularzu SP-3.

2 Działalność przemysłowa obejmuje cztery sekcje PKD: Górnictwo i wydobywanie; Przetwórstwo przemysłowe; Wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną, gorącą wodę i powietrze do układów klimatyzacyjnych; Dostawa wody, gospodarowanie ściekami i odpadami oraz działalność związana z rekultywacją.
 

Do góry

Newsletter