Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych1 w I kwartale 2015 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
08.06.2015

W pierwszych trzech miesiącach roku 2015, w porównaniu do I kwartału 2014 r.,  widoczny był wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z bazy noclegowej – o 7,6% oraz liczby udzielonych noclegów – o 8,3%. Jednocześnie zanotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 4,7% oraz liczby pokoi przez nich wynajętych o 8,0%.

W pierwszym kwartale 2015 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 4,9 mln turystów, którym udzielono 12,3 mln noclegów. W obiektach hotelowych (czyli w hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych) udzielono 7,6 mln noclegów (najwięcej w hotelach – 6,4 mln), zaś w pozostałych obiektach 4,7 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,1 mln i ośrodkach wczasowych – 0,7 mln). W analogicznym okresie roku poprzedniego z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 4,5 mln osób i udzielono 11,3 mln noclegów.

Udział noclegów udzielonych Polakom w ogólnej liczbie udzielonych noclegów wyniósł 81,1%, przy czym w obiektach hotelowych wynosił on 74,4%, a w pozostałych obiektach niehotelowych 92,0%. Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 83,8% wszystkich noclegów udzielonych turystom zagranicznym. Spośród wyżej wymienionych wskaźników w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego najbardziej zmienił się udział noclegów Polaków w obiektach hotelowych (wzrost o 0,8 p. proc.).

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter