Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych1 w I kwartale 2014 roku.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.05.2014

W pierwszym kwartale 2014 roku, w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 4,5 mln turystów, którym udzielono 11,3 mln noclegów. W obiektach hotelowych (czyli w hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych) udzielono 6,9 mln noclegów (w tym najwięcej w hotelach – 5,8 mln), a w pozostałych obiektach 4,5 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,0 mln i ośrodkach wczasowych – 0,7 mln). W analogicznym okresie roku poprzedniego, z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 4,2 mln osób i udzielono 10,8 mln noclegów.

Udział noclegów udzielonych Polakom w ogólnej liczbie udzielonych noclegów wyniósł 81,0% (80,3% w roku poprzednim), przy czym w obiektach hotelowych wynosił on 73,6%, a w pozostałych niehotelowych obiektach  92,5%. Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 84,4% ogółu noclegów udzielonych turystom zagranicznym.


1) W notatce opisano wyniki badania bazy noclegowej, które jest prowadzone w cyklu miesięcznym z wykorzystaniem formularzy KT-1. Badanie to dostarcza informacji o stanie i wykorzystaniu turystycznych obiektów noclegowych – od 2010 r. w badaniu ujmowane są również pokoje gościnne oraz kwatery agroturystyczne posiadające 10 i więcej miejsc noclegowych.

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter