Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport GUS 2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.06.2017

Szanowni Państwo,
z przyjemnością prezentujemy Raport GUS 2016, którym rozpoczynamy wydawanie rocznych raportów dotyczących funkcjonowania polskiej statystyki publicznej. Tą publikacją pragniemy Państwu nieco przybliżyć naszą pracę i osiągnięcia. Dlatego w raportach będziemy przedstawiać najciekawsze projekty i zmiany, jakie wprowadzamy w statystyce. Opowiemy również o naszej historii, teraźniejszości i przyszłości, a także o aktywności pozazawodowej naszych pracowników.

Polska statystyka publiczna działa w środowisku międzynarodowym, które – by sprostać rosnącym potrzebom użytkowników i zmieniającym się realiom tworzenia statystyk – podlega ciągłej modernizacji. Zgodnie z międzynarodowymi trendami, nowoczesna statystyka odchodzi od bezpośredniego zbierania danych i coraz częściej korzysta ze źródeł administracyjnych, takich jak rejestry będące w dyspozycji poszczególnych ministerstw, urzędów centralnych i jednostek lokalnych. Kolejnym krokiem będzie pozyskiwanie informacji z „Big Data”, różnorodnych zbiorów danych, których przetwarzanie i analiza jest trudna, ale jednocześnie wartościowa, ponieważ może prowadzić do zdobycia nowej wiedzy. Wymaga to jednak dokładnego zbadania tych zasobów i możliwości pozyskania z nich wiarygodnych oraz dobrej jakości danych, które będziemy mogli wykorzystać dla Państwa. O tym i o innych sprawach dowiedzą się Państwo z prezentowanego opracowania.

Życzę interesującej lektury Raportu GUS 2016.

dr Dominik Rozkrut
Prezes Głównego Urzędu Statystycznego

Pliki do pobrania

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter