Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

30
list

Kultura fizyczna w latach 2019 i 2020

Analiza zjawisk związanych z kulturą fizyczną w latach 2019 i 2020. Charakterystyka działalności klubów sportowych w zakresie sekcji, rodzajów sportów, osób ćwiczących (w tym kobiet i młodzieży) oraz kadry szkoleniowej. Informacja o polskich związkach sportowych w zakresie rodzajów sportów, zawodników oraz sędziów sportowych (w tym z klasą międzynarodową), a także o działalności organizacji kultury fizycznej.
Czytaj dalej
30
list

Rachunki leśne w Polsce w 2019 roku

Według metodologii Europejskich Rachunków Leśnych (EFA), produkcja globalna leśnictwa i pozyskiwania drewna w Polsce w 2019 r. wyniosła 22,9 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego spadła o 4,0%. W końcu 2019 r. powierzchnia gruntów leśnych w Polsce wyniosła 9462,9 tys. ha i w ciągu roku zwiększyła się o 3,4 tys. ha. W wyniku przeklasyfikowania gruntów nieleśnych na grunty leśne przybyło 1,2 tys. ha, natomiast z powodu wylesień ubyło niespełna 0,5 tys. ha gruntów leśnych.
Czytaj dalej
30
list

Nakłady inwestycyjne oraz środki trwałe w gospodarce narodowej w 2020 r.

Dynamika nakładów inwestycyjnych w gospodarce narodowej zmalała w porównaniu z rokiem poprzednim o 4,3%. Wartość środków trwałych brutto (w cenach stałych) wzrosła o 3,6%.
Czytaj dalej
30
list

Wstępny szacunek produktu krajowego brutto w III kwartale 2021 roku

Produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w III kwartale 2021 r. wzrósł realnie o 5,3% rok do roku, wobec spadku o 1,5% w analogicznym kwartale 2020 r. (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego).
Czytaj dalej
30
list

Wypadki przy pracy w 2020 roku

Wypadki przy pracy osób pracujących w gospodarce narodowej, z wyjątkiem jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego, w których informacje dotyczą tylko pracowników cywilnych.
Czytaj dalej
30
list

Gospodarka materiałowa w 2020 roku

Analiza zjawisk dotyczących przychodów i rozchodów wybranych materiałów w ujęciu ilościowym, według PKWiU 2015, w tym zużycie, zapasy materiałów oraz obrót odpadami nadającymi się do recyklingu.
Czytaj dalej
30
list

Centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej w 2020 r.

W 2020 r. działały aktywnie 1283 jednostki reintegracji społeczno-zawodowej (CIS, KIS, ZAZ, WTZ), tj. o 6 mniej niż w 2019 r. W porównaniu do 2015 r. liczba tych jednostek wzrosła o 94.
Czytaj dalej
30
list

Koszty pracy w 2020 r.

Podstawowe mierniki kosztów pracy (tj. przeciętny koszt pracy na 1 zatrudnionego, koszt pracy 1 godziny opłaconej, koszt pracy 1 godziny przepracowanej), struktura kosztów pracy, struktura przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz struktura czasu pracy.
Czytaj dalej
30
list

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2021 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w listopadzie 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 7,7% (wskaźnik cen 107,7), a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,0% (wskaźnik cen 101,0).
Czytaj dalej
30
list

Rocznik Statystyczny Leśnictwa ​2021

Kompleksowe informacje o leśnictwie w 2020 r. prezentowane na tle lat poprzednich. W publikacji ujęto szeroki zakres danych dotyczących charakterystyki stanu zasobów leśnych, zachodzących w nich zmian, zagospodarowania i gospodarczego wykorzystania lasu, zagrożeń i ochrony środowiska leśnego, łowiectwa oraz działalności gospodarczej prowadzonej w sektorze leśno-drzewnym.
Czytaj dalej
30
list

Produkcja wyrobów przemysłowych w latach 2016–2020

Długookresowa analiza przedstawiająca produkcję wytworzoną i sprzedaną wyrobów przemysłowych klasyfikowanych do dwóch sekcji PKWiU 2015: Produkty górnictwa i wydobywania oraz Przetwórstwo przemysłowe, produkowanych przez przedsiębiorstwa o liczbie pracujących 10 i więcej osób, a także produkcję wybranych wyrobów w Polsce na tle innych krajów Unii Europejskiej.
Czytaj dalej
30
list

Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej (dane ostateczne) w 2020 r.

Według danych ostatecznych na koniec 2020 r. liczba pracujących w gospodarce narodowej wynosiła 16,0 mln osób. W stosunku do ostatniego dnia 2019 r. było to mniej o 0,6%.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat w sprawie wskaźnika cen nakładów inwestycyjnych za trzy kwartały 2021 r.

Wskaźnik cen nakładów inwestycyjnych za trzy kwartały 2021 r. w stosunku do trzech kwartałów 2020 r. wyniósł 103,0 (wzrost cen o 3,0 %).
Czytaj dalej
30
list

Ochrona środowiska 2021

Syntetycznie ujęty pełny zakres wyników badań statystycznych, podsystemy funkcjonujące w ramach państwowego monitoringu środowiska oraz źródła administracyjne charakteryzujące stan, zagrożenie i ochronę środowiska w 2020 r. na tle lat poprzednich. Dane dotyczą warunków naturalnych i poszczególnych komponentów środowiska, problematyki odpadów, promieniowania i hałasu, działalności na rzecz ochrony i kontroli środowiska.
Czytaj dalej
30
list

Gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2020

Informacja o wykonaniu budżetów różnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego, ogólne zasady gospodarki budżetowej samorządów lokalnych, w tym zmiany systemowe i legislacyjne, procesy przedstawione w wieloletnim ujęciu.
Czytaj dalej
30
list

Środki produkcji w rolnictwie w roku gospodarczym 2019/2020

Zużycie nawozów w roku gospodarczym 2019/2020 wg grup nawozów mineralnych, tj.: azotowych, fosforowych, potasowych oraz wapniowych z wydzieleniem grupy nawozów wapniowo - magnezowych oraz nawozów naturalnych. Informacje dotyczące zaopatrzenia w środki produkcji m.in. nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe, materiał siewny w 2020 r.
Czytaj dalej
30
list

Rolnictwo w 2020 roku

Kompleksowe informacje o wynikach produkcji rolniczej, warunkach produkcyjno-ekonomicznych rolnictwa, bilansowym rozliczeniu produkcji ważniejszych (głównych) produktów rolnych, zaopatrzeniu i zużyciu środków produkcji oraz informacje przedstawiające sytuację dochodową w rolnictwie.
Czytaj dalej
30
list

Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2020/2021

Informacje o placówkach wychowania przedszkolnego, szkołach podstawowych, branżowych szkołach I i II stopnia, technikach, liceach ogólnokształcących, szkołach artystycznych, szkołach policealnych, szkołach specjalnych. Prezentacja danych o szkołach, uczniach, absolwentach, nauczycielach, oddziałach, klasach, wynikach egzaminu ósmoklasisty i maturalnego oraz o wychowaniu przedszkolnym i wybranych formach opieki nad dziećmi i młodzieżą. Poza częścią tabelaryczną synteza wyników badania i uwagi metodyczne.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie podlaskim w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę negatywnie. Jedynie w sekcji przetwórstwo przemysłowe wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest dodatni.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w październiku 2021 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W opracowaniu zamieszczone zostały podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podlaskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
30
list

Rachunki leśne w Polsce w 2019 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

Według metodologii Europejskich Rachunków Leśnych (EFA), produkcja globalna leśnictwa i pozyskiwania drewna w Polsce w 2019 r. wyniosła 22,9 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego spadła o 4,0%.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie KUJAWSKO-POMORSKIM – listopad 2021 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Informacja sygnalna prezentuje ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie 2021 r. Zawiera opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
30
list

Wybrane zagadnienia rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Publikacja poświęcona jest sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w 2020 r. W 2020 r. nierównowaga na rynku pracy stanowiła realny problem, z którym zmagało się społeczeństwo i gospodarka, dlatego też opracowanie w całości skupia się na analizie niewykorzystanych zasobów pracy w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie pomorskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się z syntezy, uwag ogólnych i metodycznych, a także tablic statystycznych oraz map i wykresów. Część analityczna zawiera opis najistotniejszych zagadnień charakteryzujących sytuację na rynku pracy w województwie pomorskim. W uwagach przedstawiono metody badań, źródła i zakres danych oraz objaśnienia podstawowych pojęć. Uzupełnienie natomiast stanowią prezentacje graficzne. Zasadniczą częścią opracowania są tablice, w których wybrane informacje prezentowane są za lata 2019 i 2020 oraz według płci, miejsca zamieszkania, sektorów i form własności, sekcji PKD 2007, a także grup zawodów.
Czytaj dalej
30
list

Edukacja w województwie pomorskim w roku szkolnym 2020/21

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera najważniejsze dane z zakresu wychowania przedszkolnego, szkolnictwa podstawowego, ponadpodstawowego oraz studiów wyższych.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego w październiku 2021 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa pomorskiego m.in. z zakresu rynku pracy, podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i form własności, sekcji i wybranych działów w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
list

Transport w województwie pomorskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informację o transporcie drogowym, transporcie lotniczym - ruch pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny formułowane są przez firmy z sekcji informacja i komunikacja, natomiast najbardziej negatywne – przez prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W większości obszarów oceny bieżące („diagnozy”) oraz oczekiwania („prognozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim - listopad 2021 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego 2021 (X 2021)

Urząd Statystyczny w Katowicach

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu, cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza województwa świętokrzyskiego w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Kielcach

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM, aneks dotyczący wpływu pandemii na koniunkturę – listopad 2021 r.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego - październik 2021

Urząd Statystyczny w Kielcach

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa świętokrzyskiego dotyczące m.in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2021 r. - opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego (październik 2021 r.)

Urząd Statystyczny w Łodzi

Opracowanie sygnalne prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa łódzkiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego w październiku 2021 r.
Czytaj dalej
30
list

Sytuacja społeczno-gospodarcza Łodzi I-III kwartał 2021 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe informacje dotyczące przemian społecznych i gospodarczych w Łodzi oraz relacje do przeciętnych wielkości wojewódzkich w okresach kwartalnych i okresach narastających. Dane dotyczą w szczególności takich zjawisk jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, bezpieczeństwo publiczne, pomoc społeczna, finanse przedsiębiorstw, przemysł i budownictwo, transport i handel w podziale na sekcje i działy PKD. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Łodzi w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski. Zamieszczone informacje statystyczne wzbogacone zostały częścią analityczną i wykresami.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2021 r.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w październiku 2021 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w październiku 2021 r.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - listopad 2021 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie handlu detalicznego. Jedynie w sekcji zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest dodatni. W większości obszarów oceny bieżące („diagnozy”) oraz oczekiwania („prognozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - październik 2021

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego - październik 2021 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych wykresów i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2021 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. Wyjątkami są budownictwo oraz handel hurtowy, gdzie oceny są negatywne. W większości obszarów oceny bieżące („diagnozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem, natomiast oczekiwania („prognozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem we wszystkich obszarach.
Czytaj dalej
30
list
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego w październiku 2021 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego. Publikacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci licznych map i kartogramów.
Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Październik 2021 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
30
list

Statystyka Warszawy. Październik 2021 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2021 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w listopadzie oceniają koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny koniunktury formułowane są przez firmy z sekcji informacja i komunikacja, natomiast najbardziej negatywne – przez prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii. W większości obszarów oceny bieżące („diagnozy”) oraz oczekiwania („prognozy”) pogorszyły się lub są podobne jak przed miesiącem.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie lubuskim w 2020 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Czytaj dalej
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w październiku 2021 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej
30
list

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter