Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

30
list

Ochrona środowiska 2018

Syntetycznie ujęty pełny zakres wyników badań statystycznych, podsystemy funkcjonujące w ramach państwowego monitoringu środowiska oraz źródła administracyjne charakteryzujące stan, zagrożenie i ochronę środowiska ...
Czytaj dalej
30
list

Nakłady inwestycyjne oraz środki trwałe w gospodarce narodowej w 2017 r.

Wartość nakładów inwestycyjnych w gospodarce narodowej w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o 6,5%. Wartość brutto środków trwałych wzrosła o 3,5% (w cenach stałych).
Czytaj dalej
30
list

Rachunki leśne w Polsce w 2016 roku

Według metodologii Europejskich Rachunków Leśnych (EFA), produkcja globalna leśnictwa i pozyskiwania drewna w Polsce w 2016 r. wyniosła 22,2 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o 1,1%.
Czytaj dalej
30
list

Wstępny szacunek produktu krajowego brutto w trzecim kwartale 2018 roku

Produkt krajowy brutto (PKB) niewyrównany sezonowo w III kwartale 2018 roku był realnie wyższy o 5,1% rok do roku, wobec 5,4% w analogicznym kwartale 2017 r. (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego).
Czytaj dalej
30
list

Produkcja ogrodnicza. Badanie sadów w 2017 roku

W 2017 r. zostało przeprowadzone w Polsce kolejne reprezentacyjne badanie sadów, którego celem było uzyskanie szczegółowych danych dotyczących uprawy jabłoni, grusz, brzoskwiń, nektaryn i moreli w sadach. Jest to badanie cykliczne przeprowadzane zgodnie z dotychczasowymi wymaganiami Unii Europejskiej raz na pięć lat. Wyniki badania pozwoliły także na uzyskanie danych na potrzeby krajowe (dotyczących między innymi możliwości nawadniania plantacji oraz przechowywania owoców.
Czytaj dalej
30
list

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018 roku

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w listopadzie 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie (wskaźnik cen 100,0), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,2% (wskaźnik cen 101,2).
Czytaj dalej
30
list

Rocznik Statystyczny Leśnictwa ​2018

Powierzchnia gruntów leśnych, stan zasobów leśnych oraz zagospodarowanie lasów i ich gospodarcze wykorzystanie. Zadrzewienia. Zagrożenie i ochrona środowiska leśnego oraz przyrody. Zatrudnienie i wynagrodzenia w leśnictwie. Szkolnictwo leśne. Produkcja leśnictwa wg ESA 2010. Eksport i import produktów leśnictwa. Porównania międzynarodowe. Dane charakteryzujące leśnictwo w 2017 r. prezentowane na tle lat poprzednich.
Czytaj dalej
30
list

Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2017 r. - dane ostateczne

Liczba osób pracujących w gospodarce narodowej ukształtowała się na poziomie 15,7 mln osób, oznacza to wzrost o 2,7 % w stosunku do 2016 r.
Czytaj dalej
30
list

Infrastruktura komunalna w 2017 r.

Informacje o urządzeniach i usługach komunalnych w zakresie gospodarki wodociągowo-kanalizacyjnej, cieplnej, dystrybucji energii elektrycznej i gazu sieciowego oraz zbierania i przetwarzania odpadów komunalnych, wg lokalizacji urządzeń lub miejsca świadczenia usług komunalnych.
Czytaj dalej
30
list

Szkoły wyższe i ich finanse w 2017 roku

Informacje o szkołach wyższych działających w roku akademickim 2017/2018 zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym. Udział wydatków na szkolnictwo wyższe w wybranych krajach europejskich i wydatkach publicznych w Polsce.
Czytaj dalej
30
list

Oświata i wychowanie w roku szkolnym 2017/2018

Informacje o placówkach wychowania przedszkolnego, szkołach podstawowych, gimnazjach, zasadniczych szkołach zawodowych, technikach, branżowych szkołach I stopnia, liceach ogólnokształcących, szkołach artystycznych, szkołach policealnych, szkołach specjalnych.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

30
list

Koniunktura gospodarcza, opinie formułowane przez jednostki z siedzibą w województwie KUJAWSKO-POMORSKIM – listopad 2018 r.

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy

Informacja sygnalna prezentuje ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie 2018 r. Zawiera opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
Czytaj dalej
30
list

Edukacja w województwie pomorskim w roku szkolnym 2017/2018

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Publikacja zawiera najważniejsze dane z zakresu wychowania przedszkolnego, szkolnictwa podstawowego, gimnazjalnego, ponadgimnazjalnego i ponadpodstawowego oraz studiów wyższych, podyplomowych, doktoranckich, a także powiązane z nimi aspekty odnoszące się do finansowania szkolnictwa wyższego oraz pomocy materialnej i socjalnej dla uczestników tej formy edukacji. Dane zostały ujęte w postaci tabelarycznej. Z zachodzącymi zmianami w edukacji w stosunku do okresu ubiegłego można zapoznać się w syntezie wzbogaconej o wykresy. Poruszane w publikacji zagadnienia metodologiczne zostały szczegółowo wyjaśnione w uwagach metodycznych.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn statystyczny województwa pomorskiego - III kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa pomorskiego m.in. z zakresu ludności, rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu, turystyki, podmiotów gospodarki narodowej, bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
30
list

Rynek pracy w województwie pomorskim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się z uwag ogólnych, metodycznych i analitycznych, a także tablic statystycznych oraz wykresów. W uwagach przedstawiono metody badań, źródła i zakres danych oraz objaśnienia podstawowych pojęć. Część analityczna zawiera opis najistotniejszych zagadnień charakteryzujących sytuację na rynku pracy w województwie pomorskim. Uzupełnienie natomiast stanowią prezentacje graficzne. Zasadniczą częścią opracowania są tablice, w których wybrane informacje prezentowane są w retrospekcji za lata 2016 i 2017 oraz według płci, miejsca zamieszkania, sektorów i form własności, sekcji PKD 2007, a także grup zawodów. Dla bardziej szczegółowego scharakteryzowania zjawisk na rynku pracy w województwie pomorskim wybrane dane statystyczne przedstawiono w podziale na podregiony, powiaty i gminy.
Czytaj dalej
30
list

Transport w województwie pomorskim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informację o transporcie drogowym, transporcie lotniczym - ruch pasażerów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Przedsiębiorcy z większości prezentowanych rodzajów działalności gospodarczej oceniają koniunkturę korzystnie, najlepiej – przedstawiciele firm z sekcji informacja i komunikacja. Negatywne oceny zgłaszają jedynie przedsiębiorstwa z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
30
list
30
list
30
list

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Koniunktura gospodarcza w listopadzie 2018 r.- opinie formułowane przez jednostki, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Łódzkiego III kwartał 2018

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa łódzkiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu.
Czytaj dalej
30
list

Sytuacja społeczno-gospodarcza Łodzi I-III kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Łodzi

Publikacja zawiera podstawowe informacje dotyczące przemian społecznych i gospodarczych w Łodzi oraz relacje do przeciętnych wielkości wojewódzkich w okresach kwartalnych i okresach narastających. Dane dotyczą w szczególności takich zjawisk jak: sytuacja na rynku pracy, warunki życia ludności, działalność gospodarcza, bezpieczeństwo publiczne, pomoc społeczna, finanse przedsiębiorstw, przemysł i budownictwo, transport i handel w podziale na sekcje i działy PKD. Publikacja prezentuje ponadto dane dla Łodzi w ujęciu umożliwiającym ich porównanie z danymi dla województwa oraz w odniesieniu do wybranych miast Polski. Zamieszczone informacje statystyczne wzbogacone zostały częścią analityczną i wykresami.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Koniunktura gospodarcza w województwie warmińsko-mazurskim w listopadzie 2018 r.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - listopad 2018 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie opolskim oceniany jest optymistycznie przez dyrektorów jednostek z większości prezentowanych rodzajów działalności (informacja i komunikacja, handel hurtowy, przetwórstwo przemysłowe, transport i go-spodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia).
Czytaj dalej
30
list

Ochrona zdrowia w województwie opolskim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

W 2017 r. w odniesieniu do 2012 r. w województwie opolskim odnotowano wzrost liczby lekarzy i lekarzy dentystów.
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie wielkopolskim w listopadzie 2018 r.

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Przedsiębiorcy ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności oceniają koniunkturę korzystnie. Najlepsze opinie formułują podmioty z sekcji informacja i komunikacja.
Czytaj dalej
30
list
30
list
30
list
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Podkarpackiego III kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów przedsiębiorstw, rolnictwa, przemysłu, budownictwa i handlu
Czytaj dalej
30
list

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Listopad 2018 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Koniunktura oceniana jest pozytywnie przez przedsiębiorców z większości prezentowanych rodzajów działalności, najlepiej przez przedstawicieli jednostek z sekcji informacja i komunikacja. Nieznacznie pesymistyczne oceny w tym zakresie zgłaszają jedynie firmy budowlane.
Czytaj dalej
30
list

Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. III kwartał 2018 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej
30
list
30
list

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w październiku 2018 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego dotyczące m. in. rynku pracy, wynagrodzeń, cen detalicznych, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, rynku wewnętrznego.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

30
list

Sprawozdanie o obrocie węglem kamiennym oraz ceny i kierunki zbytu węgla kamiennego za III kwartał 2018 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Zawiera w formie opisowej i tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji i sprzedaży węgla kamiennego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku w porównaniu do analogicznych okresów roku ubiegłego na poziomie sektora. Prezentuje wysokość cen zbytu węgla kamiennego do poszczególnych odbiorców w porównywalnych okresach.
30
list

Sprawozdanie o mechanicznej przeróbce węgla oraz produkcji węgla kamiennego do celów energetycznych przez samodzielne zakłady wzbogacania i uśredniania węgla w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Sprawozdanie prezentuje efekty procesu wzbogacania urobku węglowego (w układzie miesięcznym) zagregowane do poziomu sektora górnictwa węgla kamiennego. Pokazuje comiesięczne dane dotyczące wydobycia brutto, ilości odpadów uzyskiwanych w procesie produkcji węgla handlowego, struktury produktowej wg kierunków zużycia węgla oraz typów węgla wraz z parametrami jakościowymi, a także dane w zakresie produkcji, sprzedaży i zagospodarowania mułów węgla kamiennego. W sprawozdaniu uwzględnione są zarówno dane jednostek wydobywczych jak i samodzielnych zakładów prowadzących działalność w zakresie wzbogacania i uśredniania węgla kamiennego.
30
list

Podstawowe informacje o rynku oraz sektorze węgla brunatnego w Polsce III kwartał

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie zawiera w formie tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji, sprzedaży i kaloryczności wyprodukowanego i sprzedanego węgla brunatnego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku.
30
list

Import i przywóz (nabycie wewnątrzunijne) na obszar Polski

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

W raporcie w syntetyczny sposób przedstawiane są dane dotyczące cen oraz parametrów jakościowych węgla kamiennego importowanego/nabywanego wewnątrzunijnie na polski obszar celny. Analizą objęto również - w ujęciu ilościowym, sprzedaż oraz główne kierunki sprzedaży importowanego węgla. Sprawozdanie obejmuje wszystkich importerów węgla kamiennego sprowadzających węgiel na teren Polski.
30
list

Wyniki techniczno-ekonomiczne działalności oraz inwestycje w górnictwie węgla kamiennego w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Raport prezentuje dane w zakresie całokształtu zagadnień ekonomicznych sektora górnictwa węgla kamiennego, w tym m.in. wyniki finansowe, struktura przychodów i kosztów, realizowane płatności publiczno- i cywilnoprawne, stan i strukturę zobowiązań i należności, stan rezerw, jak również nakłady inwestycyjne i źródła ich finansowania. W raporcie przedstawiane są takie wskaźniki techniczne charakteryzujący sektor górnictwa węgla kamiennego, jak m.in. wskaźnik wydobycia węgla handlowego, wskaźnik natężenia robót przygotowawczych i wskaźnik nakładowości na roboty przygotowawcze, średnie dzienna długość frontu eksploatacyjnego, zmianowość ścian z produkcją, wskaźniki i indeksy kosztów bieżącej produkcji. W cyklu comiesięcznym prezentowane są główne wskaźniki ekonomiczne, obliczane dla sektora, takie, jak: EBITDA, marża brutto, marża EBIT i EBITDA, rentowność netto sprzedaży, rentowność majątku ogółem ROA, wskaźnik ogólnego zadłużenia, wskaźnik płynności szybkiej.
30
list

Zatrudnienie, wydajność, płace i przepracowany czas pracy w górnictwie węgla kamiennego w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowanie prezentuje dane dotyczące polityki zatrudnieniowej realizowanej w sektorze i jej wpływ na wyniki produkcyjne. W raporcie przedstawiane są również dane dotyczące przepracowanego czasu, nakładów na wynagrodzenia, jak też poziomu i struktury przeciętnego zatrudnienia i poziom przeciętnego wynagrodzenia.
30
list

Stan uszkodzenia lasów w Polsce w roku 2017 na podstawie badań monitoringowych

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska – Departament Monitoringu

Publikacja zawiera analizę i podsumowanie wyników monitoringu lasów prowadzonego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska na stałych powierzchniach obserwacyjnych I i II rzędu oraz na stałych powierzchniach obserwacyjnych monitoringu intensywnego.
Czytaj dalej
30
list

Informacja statystyczna o rynku paliw ciekłych

Ministerstwo Energii

Podstawowe informacje dotyczące produkcji i importu paliw ciekłych, sprzedaży i zużycia krajowego benzyn silnikowych bezołowiowych i olejów napędowych, sprzedaży lekkiego i ciężkiego oleju opałowego, sprzedaży gazu ciekłego, zapasów obowiązkowych i komercyjnych paliw oraz cen produktów naftowych.
30
list

Informacja o bezrobotnych i poszukujących pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacja zawiera dane o liczbie oraz strukturze bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w urzędach pracy w miesiącu sprawozdawczym. W informacji prezentowane są dane dotyczące napływu do bezrobocia i odpływu z bezrobocia według przyczyn, w tym w ramach określonych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.) działań aktywizacyjnych. Informacja przedstawia również dane o liczbie wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej kierowanych do bezrobotnych i poszukujących pracy za pośrednictwem urzędów pracy oraz dane o zgłoszonych i dokonanych zwolnieniach grupowych (liczba osób, liczba zakładów pracy).
30
list

Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w I półroczu 2018 r.; w 2018 r.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Charakterystyka krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski według: cech społeczno-demograficznych respondentów, celów podróży, kierunków wyjazdów (w kraju i za granicą), czasu trwania, rodzaju wykorzystywanej bazy noclegowej, środków transportu, korzystania z usług organizatora oraz wysokości i rodzaju poniesionych wydatków.
Czytaj dalej
30
list

Charakterystyka przyjazdów turystów zagranicznych i odwiedzających jednodniowych do Polski w I półroczu 2018 roku; w 2018 r.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Charakterystyka przyjeżdżających turystów zagranicznych korzystających z co najmniej jednego noclegu w Polsce według: kraju stałego zamieszkania, głównego celu przyjazdu, długości pobytu, formy organizacyjnej, rodzaju bazy noclegowej wykorzystywanej w Polsce, środka transportu oraz płci, wieku i odwiedzanych województw (dane roczne). Wydatki poniesione w Polsce według rodzaju i kraju stałego zamieszkania przyjeżdżających, wydatki w związku z podróżą poniesione w miejscu zamieszkania. Charakterystyka odwiedzających jednodniowych według kraju stałego zamieszkania; wydatki poniesione w Polsce według kraju stałego zamieszkania, struktura wydatków według rodzaju.
30
list

Ceny nieruchomości mieszkaniowych

Narodowy Bank Polski

Zestawienie cen transakcyjnych/ofertowych mieszkań w poszczególnych miastach Polski na rynku pierwotnym i wtórnym.
Czytaj dalej
30
list

Raport NBP o inflacji

Narodowy Bank Polski

Aktualna ocena tendencji inflacyjnych i ich determinant w danym okresie z uwzględnieniem pozamonetarnych – wewnętrznych i zewnętrznych – uwarunkowań inflacji. Opis polityki pieniężnej prowadzonej w ciągu poprzedniego okresu. Zawiera projekcję inflacji na bieżący rok i dwa pełne lata po nim następujące.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter