Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

29
kwi

Tablice z ostatecznymi danymi w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego

28 września 2023 r. zostały opublikowane tablice publikacyjne z ostatecznymi danymi NSP 2021 w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego. Dane dostępne są w na stronie stat.gov.pl w zagadce „Obszary tematyczne/Spisy powszechne”.
Czytaj dalej
29
kwi

Ludność. Stan i struktura ludności oraz ruch naturalny w przekroju terytorialnym w 2023 r. (stan w dniu 31.12)

Podstawowe informacje o liczbie i strukturze ludności, wg płci i wieku w regionach, podregionach i województwach (w podziale na ludność miejską i wiejską) oraz w powiatach, miastach i gminach imiennie. Informacja o sytuacji demograficznej, ogólne dane dotyczące ruchu naturalnego i migracji ludności.
Czytaj dalej
29
kwi

Gospodarka morska w Polsce w 2023 roku

W porównaniu z 2022 r. wzrosły obroty ładunkowe w polskich portach morskich, natomiast zmniejszył się ruch pasażerów oraz zmalała liczba statków zawijających do portów.
Czytaj dalej
29
kwi

Zużycie nośników energii w gospodarstwach domowych w 2021 r.

Gospodarstwa domowe w Polsce miały znaczny udział w krajowym zużyciu energii (bez paliw silnikowych). Średnie zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych w 2021 r. w porównaniu z 2012 r. wzrosło o 10,6%.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego 2024

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W publikacji zostały zaprezentowane informacje dotyczące stanu i ochrony środowiska, kapitału ludzkiego (w tym procesów demograficznych i zasobów pracy), jakości życia mieszkańców, gospodarki (z uwzględnieniem procesów związanych z rozwojem przedsiębiorczości, realizacją inwestycji, produkcji i usług), finansów publicznych, planowania przestrzennego i rewitalizacji w województwie podlaskim.
Czytaj dalej
29
kwi

Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach w województwie pomorskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informacje o wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach w województwie pomorskim w 2023 r. Zaprezentowano miedzy innymi uogólnione dane dotyczące komputerów, dostępu do Internetu i stron internetowych posiadanych przez przedsiębiorstwa w województwie pomorskim.
Czytaj dalej
29
kwi

Popyt na pracę w województwie pomorskim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie zawiera informacje o popycie na pracę w województwie pomorskim. Zaprezentowano uogólnione dane dotyczące między innymi pracujących, wolnych miejsc pracy, nowo utworzonych oraz zlikwidowanych miejsc pracy w województwie pomorskim w 2023 r.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego 2024

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się z komentarzy analitycznych uzupełnionych tablicami szczegółowymi dla województwa oraz ilustracjami graficznymi w formie map i wykresów przedstawiających wybrane cechy, zjawiska i zaobserwowane tendencje. Analizowane dane przedstawione zostały w ujęciu dynamicznym od 2015 r., a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz innych województw. Dodatkowo dołączone zostały tablice przekrojowe obrazujące poziom zjawiska w województwie na tle kraju oraz tablice dla Gdańska i pozostałych miast na prawach powiatu w województwie.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego 2024

Urząd Statystyczny w Kielcach

Długookresowa analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa świętokrzyskiego
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego 2024

Urząd Statystyczny w Łodzi

„Raport o sytuacji społeczno–gospodarczej województwa łódzkiego 2024”

Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego 2024

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego 2024
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego 2024

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społecznej i gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Publikacja zawiera bogaty zestaw danych m.in. z zakresu środowiska, kapitału ludzkiego, jakości życia, przedsiębiorczości, produkcji i usług oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, co umożliwia obserwację skali zjawisk, ogólnych tendencji rozwojowych i kierunków zmian. Ponadto wybrane zjawiska zaprezentowano w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz w odniesieniu do innych województw. Część zagadnień przedstawiono także w przekroju powiatów oraz gmin. Aneks opracowania stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie opolskim oraz m. Opolu w latach 2015–2022.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego 2024

Urząd Statystyczny w Poznaniu

Urząd Statystyczny w Poznaniu prezentuje Państwu najnowszą edycję „Raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa wielkopolskiego”. Publikacja, jak co roku, zawiera charakterystyki obszernie opisujące poziom i tendencje rozwoju naszego województwa, oferując treść analityczną wzbogaconą tablicami, wykresami i kartogramami.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa zachodniopomorskiego 2024

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Długookresowa analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa oraz prezentacja ich zróżnicowania wewnętrznego w zakresie zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego, tj. kapitału ludzkiego (w tym procesów demograficznych i zasobów pracy), jakości życia mieszkańców, gospodarki, z uwzględnieniem procesów związanych z rozwojem przedsiębiorczości, realizacją inwestycji, produkcji i usług, infrastruktury gospodarki, finansów publicznych, ochrony środowiska. Kategorie przedstawione są w ujęciu dynamicznym (w retrospekcji wieloletniej), a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju. Analiza statystyczna, spójna pod względem tematycznym dla wszystkich województw, zawiera prezentację zjawisk również w formie graficznej - za pomocą map i wykresów. Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy, sekcje i działy PKD 2007.
Czytaj dalej
29
kwi

Popyt na pracę w województwie mazowieckim w 2023 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Na koniec 2023 r. w województwie odnotowano 25,9 tys. wolnych miejsc pracy, tj. o 10,7% mniej niż rok wcześniej. Liczba miejsc pracy, które powstały od stycznia do grudnia 2023 r. zmniejszyła się w porównaniu z 2022 r. o 25,8%, a stanowisk zlikwidowanych o 11,4%. Na jedno zlikwidowane miejsce pracy przypadały mniej niż dwa miejsca nowo utworzone.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego 2024

Urząd Statystyczny w Warszawie

Układ tematyczny publikacji pozwala na skuteczną identyfikację potrzeb rozwojowych Mazowsza i stanowi wsparcie dla analiz regionalnych dokonywanych w celu monitorowania realizacji założeń polityki publicznej. Analizy dokonano w różnych przekrojach terytorialnych, co umożliwiło prezentację zróżnicowania w rozwoju społecznym i gospodarczym województwa. Tekst analityczny opracowania wzbogacono tablicami oraz prezentacją graficzną w postaci map i wykresów, co pozwala na szybką oraz efektywną percepcję informacji statystycznych, jak i przedstawionych za ich pomocą relacji przestrzennych zjawisk.
Czytaj dalej
29
kwi

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego 2024

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Długookresowa analiza zjawisk zachodzących w gospodarce narodowej na terenie województwa oraz prezentacja zróżnicowania wewnętrznego w zakresie zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego. W publikacji prezentowane są dane z wielu obszarów badań statystycznych m.in. kapitału ludzkiego (w tym procesów demograficznych i zasobów pracy), jakości życia mieszkańców, gospodarki, z uwzględnieniem procesów związanych z rozwojem przedsiębiorczości, realizacją inwestycji, produkcji i usług, infrastruktury gospodarki, finansów publicznych, planowania przestrzennego i rewitalizacji, a także ochrony środowiska. Kategorie przedstawione są w ujęciu dynamicznym (w retrospekcji wieloletniej), a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju. Analiza statystyczna, spójna pod względem tematycznym dla wszystkich województw, zawiera prezentację zjawisk również w formie graficznej - za pomocą map i wykresów.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter