Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

28
list

Miesięczna informacja o bezrobociu rejestrowanym w Polsce w październiku 2014 roku

W październiku 2014 r. odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Mniejsza niż przed miesiącem i przed rokiem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż we wrześniu br., ale więcej niż w październiku ub. roku wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu października 2014 r. do urzędów pracy zgłoszono mniej ofert pracy niż we wrześniu 2014 r., ale więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.
Czytaj dalej
28
list

Beneficjenci świadczeń rodzinnych w 2013 r.

Beneficjenci świadczeń rodzinnych w ciągu 2013 r. otrzymali świadczenia na łączną kwotę blisko 7,5 mld zł, o 3,9% niższą niż w roku poprzednim. W tym samym okresie liczba beneficjentów korzystających ze świadczeń rodzinnych zmniejszyła się o 5,8%.
Czytaj dalej
28
list

Wstępny szacunek produktu krajowego brutto w III kwartale 2014 r.

W III kwartale 2014 r. produkt krajowy brutto (PKB) wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) wzrósł realnie o 0,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 3,4%. PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 3,3% w porównaniu z III kwartałem 2013 r. W stosunku do opublikowanego w dniu 14 listopada 2014 r. szybkiego szacunku produktu krajowego brutto dla III kwartału tego roku, rezentowany obecnie szacunek PKB nie zmienił się. PKB wyrównany sezonowo; ceny stałe przy roku odniesienia 2010
Czytaj dalej
28
list

Energia ze źródeł odnawialnych w 2013 r.

Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w gospodarce polskiej. Bilanse nośników energii ze źródeł odnawialnych w 2013 r. i w latach poprzednich.
Czytaj dalej
28
list

Beneficjenci środowiskowej pomocy społecznej w 2013 r.

Obszary o największej częstości korzystania ze świadczeń pomocy społecznej występują we wschodniej i północnej Polsce. Najwyższe wskaźniki udziału beneficjentów pomocy społecznej w liczbie mieszkańców miały w 2013 r. województwa: warmińsko-mazurskie – 14,0%, kujawsko-pomorskie – 11,5%, podkarpackie – 11,3% i świętokrzyskie – 11,1%.
Czytaj dalej
28
list

Kwartalna informacja o rynku pracy w III kwartale 2014 r.

Kwartalna informacja o rynku pracy prezentuje wstępne dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności w III kwartale 2014 r. w porównaniu z wynikami badań przeprowadzonych w II kwartale 2014 r. oraz z III kwartałem 2012 i 2013 r.
Czytaj dalej
28
list

Konferencja prasowa Prezesa GUS z 28 listopada 2014 r.

Temat konferencji: „Wstępny szacunek produktu krajowego brutto w III kwartale 2014 r.” (materiały z konferencji)
Czytaj dalej
28
list

Kapitał ludzki w Polsce w 2012 r.

Publikacja Kapitał ludzki w Polsce w 2012 r. prezentuje wskaźniki pozwalające na prowadzenie badań i analiz w następujących obszarach: demografia, zdrowie, edukacja, rynek pracy, kultura, nauka, technologia i innowacje oraz ekonomiczne i społeczne uwarunkowania rozwoju kapitału ludzkiego. Dane prezentowane w publikacji pochodzą ze zbiorów statystyki publicznej oraz źródeł pozastatystycznych.
Czytaj dalej
28
list

Bezrobotni oraz stopa bezrobocia wg województw, podregionów i powiatów - stan w końcu października 2014 r.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według województw, podregionów i powiatów. Stan w końcu października 2014 r.
Czytaj dalej
28
list

Gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego 2013

Informacja o wykonaniu budżetów różnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego, ogólne zasady gospodarki budżetowej samorządów lokalnych, w tym zmiany systemowe i legislacyjne; procesy przedstawione w wieloletnim ujęciu.
Czytaj dalej
28
list

Wskaźnik cen nakładów inwestycyjnych za trzy kwartały 2014 r.

Ogłasza się, że wskaźnik cen nakładów inwestycyjnych za trzy kwartały 2014 r. w stosunku do trzech kwartałów 2013 r. wyniósł 98,4 (spadek cen o 1,6%).
Czytaj dalej
28
list

Obwieszczenie w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w województwach w trzecim kwartale 2014 r.

Ogłasza się wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w województwach, bez wypłat z zysku lub nadwyżki bilansowej w spółdzielniach, z uwzględnieniem sfery budżetowej bez dodatkowych wynagrodzeń rocznych, bez Poczty Polskiej Spółki Akcyjnej i Telekomunikacja Polska - Spółka Akcyjna, w trzecim kwartale 2014 r., określoną w tabeli stanowiącej załącznik do obwieszczenia.
Czytaj dalej
28
list

Ceny w gospodarce narodowej. Październik 2014 r.

Dynamika oraz poziomy cen w podstawowych obszarach gospodarki narodowej. Prezentowane wyniki przedstawione jako szeregi danych (wskaźniki cen, poziomy cen) w tablicach w formacie Excel, stanowiących bazy danych dla danego obszaru tematycznego (rolnictwo, przemysł, budownictwo, usługi, rynek detaliczny, eksport, import). Zaopatrywanie w dane w systemie ciągłym, w okresach miesięcznych, kwartalnych, narastających i rocznych. Dane pochodzą z badań statystycznych GUS oraz innych instytucji, będących uczestnikami zintegrowanego systemu statystyki publicznej.
Czytaj dalej
28
list

Produkt krajowy brutto - Rachunki regionalne w 2012 r.

Podstawowe kategorie rachunków narodowych w przekroju terytorialnym. Wybrane elementy rachunku produkcji i rachunku tworzenia dochodów. Dochody pierwotne i dochody do dyspozycji w sektorze gospodarstw domowych. Dynamika produktu krajowego brutto w ujęciu realnym. Dane o wartości brutto środków trwałych, nakładach brutto na środki trwałe oraz pracujących w gospodarce narodowej i ludności w podziale na ekonomiczne grupy wieku. Charakterystyka terytorialnego zróżnicowania wybranych kategorii makroekonomicznych – produktu krajowego brutto, wartości dodanej brutto, dochodów do dyspozycji gospodarstw domowych. Uwagi metodyczne.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

Brak publikacji.

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter