Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

12
czer

Wypadki przy pracy w I kwartale 2023 roku - dane wstępne

W I kwartale 2023 r. zgłoszono 14300 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy, (w tym 40 osób podczas wykonywania pracy zdalnej), o 28,7% więcej niż w I kwartale 2022 r. Zwiększyła się również liczba poszkodowanych przypadająca na 1000 pracujących (wskaźnik wypadkowości) z 0,82 do 1,00.
Czytaj dalej
12
czer

Sytuacja społeczno-gospodarcza województw Nr 1/2023

Analiza podstawowych danych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą województw. Wybrane kategorie prezentowane w ujęciu dynamicznym, a także w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju w okresach kwartalnych i w okresach narastających. Aneks zawiera wybrane informacje dla danego miesiąca kończącego kwartał.
Czytaj dalej
12
czer

Informacja o podmiotach gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON - maj 2023

Według stanu na koniec maja 2023 roku do rejestru REGON wpisanych było 5 054,0 tys. podmiotów gospodarki narodowej, tj. o 0,3% więcej niż miesiąc wcześniej (3,4% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego).
Czytaj dalej
12
czer

Budownictwo w 1 kwartale 2023 roku

W 1 kwartale 2023 r., w zestawieniu z analogicznym okresem ub. roku, odnotowano wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania oraz powierzchni budynków niemieszkalnych przekazanych do eksploatacji.
Czytaj dalej
12
czer

Wskaźniki cen producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej za pierwszy kwartał 2023 roku

W 1 kwartale 2023 r. ceny producentów usług związanych z obsługą działalności gospodar-czej w stosunku do poprzedniego kwartału wzrosły o 3,5%. W porównaniu do 1 kwartału 2022 r. wzrosły o 9,2%.
Czytaj dalej
12
czer

Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON maj 2023

Miesięczna informacja o podmiotach gospodarki narodowej w rejestrze REGON (bez osób fizycznych prowadzących wyłącznie indywidualne gospodarstwa rolne) prezentuje dane o liczbie i strukturze podmiotów gospodarki narodowej wpisanych do rejestru REGON na koniec danego miesiąca na tle odpowiednich danych według stanu na koniec miesiąca poprzedniego.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

12
czer

Stan i ruch naturalny ludności w województwie warmińsko-mazurskim w 2022 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Stan i ruch naturalny ludności w województwie warmińsko-mazurskim w 2022 r.
Czytaj dalej
12
czer

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego za kwiecień 2023 r.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Opracowanie zawiera wybrane dane o sytuacji społeczno-gospodarczej powiatów województwa podkarpackiego dotyczące m. in. przedsiębiorstw, ludności, bezrobocia, budownictwa mieszkaniowego, turystyki, bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter