Menu
Informacje o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
Czytaj dalej
Mapa przedstawiająca dane statystyczne w siatce kilometrowej na terenach objętych powodzią
W Portalu Geostatystycznym opublikowana została mapa przedstawiająca dane statystyczne w siatce kilometrowej na terenach objętych powodzią.
Czytaj dalej
Spotkanie Prezesów Krajowych Urzędów Statystycznych państw V4
1 lipca br. Polska rozpoczęła swoją roczną prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej (V4). Podczas polskiej prezydencji kontynuowana będzie współpraca Głównego Urzędu Statystycznego z Krajowymi Urzędami Statystycznymi państw V4. W związku z tym 18 września w Szczecinie odbyło się spotkanie Prezesów Krajowych Urzędów Statystycznych państw V4. Celem spotkania była dyskusja na temat kluczowych kwestii wymagających pogłębionej współpracy w ramach V4 oraz podpisanie Aneksu VII do Porozumienia o współpracy w dziedzinie statystyki.
Czytaj dalej
Informacja Głównego Urzędu Statystycznego na temat rewizji rachunków narodowych w latach 1995-2022
Główny Urząd Statystyczny publikuje zrewidowane dane roczne dotyczące produktu krajowego brutto (PKB) w latach 1995-2022 oraz informacje na temat kluczowych zmian wpływających na dynamikę i poziom nominalny PKB. Rewizja danych wynika z zasad Zharmonizowanej Europejskiej Polityki Rewizji (HERP - Harmonised European Revision Policy) rekomendowanej przez Komisję Europejską (KE) wszystkim krajom Unii Europejskiej. Cykliczne przeliczanie danych z obszaru rachunków narodowych i bilansu płatniczego w ramach tzw. rewizji benchmarkingowych ma na celu dostarczanie użytkownikom spójnych i porównywalnych danych w długich szeregach czasowych.
Czytaj dalej
Biuletyn Statystyczny Nr 10/2024
Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów danych - miesięcznych, kwartalnych i rocznych - z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport) i handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w październiku 2024 r.
Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących m.in. w obszarze rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny), transportu oraz handlu zagranicznego, a także sytuacji w wybranych krajach świata. Ponadto z częstotliwością kwartalną m.in. szacunki PKB, tendencje obserwowane w demografii, informacje dotyczące wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw niefinansowych.
Czytaj dalej
Wysokości progów statystycznych na 2025 r. w systemie INTRASTAT
02.12.2024
Departament Handlu i Usług informuje, że Prezes Głównego Urzędu Statystycznego zaakceptował wysokości progów statystycznych na 2025 r. w systemie INTRASTAT.
Czytaj dalej