Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-czerwiec 2024 roku

22.07.2024
W okresie styczeń-czerwiec 2024 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła z kolei liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Ceny produktów rolnych w czerwcu 2024 roku

22.07.2024
Ceny skupu podstawowych produktów rolnych wzrosły w czerwcu 2024 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 1,6%), natomiast w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadły (o 6,6%).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach - lipiec 2024 roku

22.07.2024
W lipcu br. publikowane wskaźniki wskazują na ogólną stabilizację koniunktury w gospodarce. W większości prezentowanych obszarów wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (zarówno wyrównany, jak i niewyrównany sezonowo) kształtuje się bowiem na poziomie zbliżonym lub nieznacznie wyższym niż w czerwcu br. Pozytywnie wyróżnia się sytuacja w informacji i komunikacji oraz w handlu hurtowym, gdzie koniunktura oceniana jest lepiej niż przed miesiącem, natomiast negatywnie i gorzej niż w czerwcu oceniana jest sytuacja w sekcji transport i gospodarka magazynowa. W większości badanych obszarów sygnalizowany jest brak zmian lub poprawa zarówno składowych „diagnostycznych”, jak i „prognostycznych”.
Czytaj dalej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    17
Do góry

Newsletter