Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Projekty Wizji ESS 2020

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

DIGICOM

17.10.2016
Cyfrowa komunikacja, analiza użytkowników, innowacyjne produkty (Digital communication, user analytics and innovative products) – DIGICOM. Rezultatem projektu ma być dostosowanie europejskiej statystyki do potrzeb zmieniającej się rzeczywistości poprzez podjęcie działań prowadzących do lepszego i elastycznego odczytywania potrzeb użytkowników oraz ustawiczne dbanie o jakość dostarczanych produktów i usług.
Czytaj dalej

ESBRs

17.10.2016
Europejski System Rejestrów Przedsiębiorstw (European System of Business Registers) – ESBRs to projekt, mający doprowadzić do utworzenia interoperacyjnego systemu, zbudowanego z krajowych rejestrów statystycznych oraz znajdującego się w Eurostacie europejskiego rejestru grup przedsiębiorstw tzw. EuroGroup Register (EGR). W ten sposób, w jednym systemie znajdą się dane o wielonarodowych grupach przedsiębiorstw i należących do nich jednostkach.
Czytaj dalej

SIMSTAT

17.10.2016
Statystyki dot. Jednolitego Rynku (Single Market Statistics) – SIMSTAT to projekt którego głównym celem jest modernizacja systemu Intrastat - badania dotyczącego wymiany towarowej pomiędzy państwami UE, uznawanego za najbardziej obciążające respondentów.
Czytaj dalej

BIGD

17.10.2016
Wielkie zbiory danych w statytyce (Big data for official statistics) – BIGD to projekt, który ma umożliwić statystyce publicznej jak najlepsze wykorzystanie możliwości płynących z rewolucji w big data poprzez stopniowe wdrażanie źródeł big data do produkcji statystyk europejskich i krajowych.
Czytaj dalej

VALIDATION

17.10.2016
Walidacja – VALIDATION to projekt, którego celem było zapewnienie przejrzystości procedur walidacyjnych oraz poprawa interoperacyjności między Eurostatem i Krajowymi Urzędami Statystycznymi.
Czytaj dalej

ADMIN

17.10.2016
Administracyjne źródła danych (Administrative Data Sources) – ADMIN to projekt, który doprowadzić ma do zwiększenia wykorzystania źródeł administracyjnych oraz do promowania jakości statystyk wyprodukowanych z zastosowaniem tych źródeł.
Czytaj dalej

ESDEN

17.10.2016
Europejska sieć wymiany danych statystycznych (European statistical data exchange network) – ESDEN, to projekt którego celem jest modernizacja usług wymiany danych w krajach członkowskich ze względu na potrzebę wykorzystania wielu nowych źródeł danych, znacznego przyrostu wolumenu pozyskiwanych danych, zapewnienia wydajnej i bezpiecznej wymiany danych w ramach Europejskiego Systemu Statystycznego.
Czytaj dalej

SERV

17.10.2016
Usługi wspólne (Shared services) – SERV (to projekt, którego nadrzędnym celem jest stworzenie warunków do współdzielenia usług statystycznych w ramach ESS i ich integracja w procesach biznesowych na poziomie krajów, ESS i Komisji Europejskiej.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter