Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny. Statystyka zdrowia i ochrony zdrowia – sprawozdawczość GUS

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 19.03.2019

Przedstawiamy Państwu zeszyt metodologiczny pt. „Statystyka zdrowia i ochrony zdrowia – sprawozdawczość GUS”, który rozpoczyna cykl publikacji poświęconych opisowi metod badań statystycznych z obszaru zdrowia i ochrona zdrowia.
 

Niniejsze opracowanie jest pierwszym z planowanej serii zeszytów metodologicznych dedykowanych statystyce zdrowia i ochrony zdrowia. Z tego względu rozpoczyna się sumarycznym opisem wszystkich tematów badawczych z obszaru zdrowia i ochrony zdrowia prowadzonych przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w ramach programu badań statystycznych statystyki publicznej. Natomiast kolejne części publikacji poświęcone są badaniom GUS realizowanym z wykorzystaniem formularzy sprawozdawczych o symbolu ZD. Przedstawiono podstawowe informacje o zakresie podmiotowym i przedmiotowym tych badań, opis metody badań i ich organizację oraz sposoby prezentacji i publikacji danych. Ponadto podano aktualnie obowiązujące definicje podstawowych pojęć z obszaru statystyki zdrowia. Do zeszytu dołączono listę zmiennych występujących na sprawozdaniach ZD oraz wzory tych formularzy wraz z objaśnieniami.

Do góry

Newsletter