Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zeszyt metodologiczny Zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników według zawodów

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 11.02.2021

Niniejsze opracowanie przedstawia informacje na temat metodologii, przebiegu i organizacji badania Zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników według zawodów. Cykliczne monitorowanie bieżącego zapotrzebowania na pracowników według zawodów pozwoli na analizę sytuacji na rynku pracy i prowadzenie bardziej efektywnej polityki edukacyjnej, uwzględniającej potrzeby pracodawców.
Zeszyt składa się z ośmiu części. Początkowe rozdziały zawierają szczegółowy opis zakresu podmiotowego i przedmiotowego badania, rodzaj i metodę badania, charakterystykę źródeł danych, opis zestawu zmiennych występujących w badaniu oraz definicje kluczowych pojęć. W kolejnych rozdziałach opisano organizację badania, formy i zakres prezentacji uzyskanych wyników, a także ocenę ich jakości i wiarygodności. Prezentowany zeszyt zawiera opis metodologii obowiązującej w edycji badania realizowanej w 2021 roku. Przewidywana jest systematyczna aktualizacja jego wersji elektronicznej.

Do góry

Newsletter