Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wybrane aspekty rynku pracy w Polsce

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2023
Częstotliwość wydania: co kilka lat

Bieżące wydanie publikacji poświęcone jest głównie charakterystyce aktywności ekonomicznej ludności w 2022 r. Przedstawiono w niej informacje dotyczące poszczególnych populacji wyróżnionych ze względu na status na rynku pracy (pracujący, bezrobotni, bierni zawodowo) w połączeniu z opisem cech społeczno-demograficznych i  zawodowych. W niektórych aspektach opis stanu w roku 2022 został wzbogacony o porównania w szeregu czasowym obejmującym lata 2010, 2015, 2019 oraz 2021.

Do opisu sytuacji na rynku pracy w 2022 r., jak i porównań w szeregu czasowym wykorzystano dwa źródła danych: Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) oraz dane o bezrobociu rejestrowanym.

Przekroje: wybrane cechy społeczno-demograficzne i zawodowe osób: wiek, płeć, poziom wykształcenia oraz wybrane charakterystyki opisujące miejsca pracy według PKD. Dane ogólnopolskie w podziale na województwa, miasto i wieś oraz powiaty (w zakresie stopy bezrobocia rejestrowanego).
Do góry

Newsletter