Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Polsce w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.09.2018

Źródłem zaprezentowanych danych jest badanie struktury wynagrodzeń według zawodów za 2016 rok. Badanie to jest realizowane z częstotliwością dwuletnią na formularzu Z-12, ma ono charakter reprezentacyjny i obejmuje podmioty gospodarki narodowej o liczbie pracujących powyżej 9 osób (w momencie losowania próby). Dane dotyczą osób pełnozatrudnionych oraz niepełnozatrudnionych, które przepracowały cały miesiąc październik 2016 r. Wysokość wynagrodzeń prezentowana jest w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy.

W badaniu struktury wynagrodzeń według zawodów za październik 2016 roku została zastosowana klasyfikacja zawodów i specjalności (KZiS), wprowadzona na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz. U. z 2014 r., poz. 1145).

Do góry

Newsletter