Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2018 roku - dane ostateczne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.11.2019

Na koniec 2018 r. liczba osób pracujących w gospodarce narodowej wg danych ostatecznych ukształtowała się na poziomie 15,9 mln osób.
W stosunku do 2017 r. oznacza to wzrost o 1,5%.


Najwyższy wzrost liczby osób pracujących zanotowano w sekcjach „Budownictwo” (5,8%), „Informacja i komunikacja” i „Pozostała działalność usługowa” (4,1%), „Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna∆” (4,0%), „Opieka zdrowia i pomoc społeczna” (3,3%),  natomiast spadek zaobserwowano w sekcjach „Administrowanie i działalność wspierająca∆” (2,9%) oraz  „Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo” (0,1%).

Przeciętna liczba osób zatrudnionych w 2018 r. wyniosła 10,6 mln osób, co oznacza wzrost o 1,9% w stosunku do ubiegłego roku. Spośród sekcji o najwyższym wzroście przeciętnego zatrudnienia należy wymienić „Pozostała działalność usługowa” (5,2%), „Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna” (5,1%), „Budownictwo” (4,3%) oraz „Transport i gospodarka magazynowa” (4,2%). Spadek zanotowano w sekcjach „Obsługa rynku nieruchomości” (3,2%), „Górnictwo i wydobywanie” i „Działalność finansowa i ubezpieczeniowa” (0,8%) oraz „Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo” (0,6%).


Do góry

Newsletter